Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A romboid az ugyanaz, mint a...

A romboid az ugyanaz, mint a paralelogramma?

Figyelt kérdés
Egy feladatnal egy paralelogramma jött ki nekem a grafikonon, es a valasztasi lehetosegek:kocka,teglalap,trapéz,romboid.. Melyiket tegyem be?
2011. jún. 14. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
A romboid az egy speciális paralelogramma. Tehát romboid jött ki neked, csak mivel a paralelorammának egy alcsoportja, ezért hitted közönséges paralelogrammának. A romboidot írd be.
2011. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

ezt találtam a neten: A romboid olyan paralelogramma, melynek sem oldalai, sem szögei nem egyenlők.

Na most akkor gondolom olyan paralelogramma ami nem rombusz (meg nem négyzet).

De valahol meg szinonimaként láttam, szóval ha paralelogramma jött ki neked, akkor jelöld be.

2011. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 14. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát tényleg nem egyértelmű szerintem sem, mivel én is úgy tudom, hogy a romboid eredetileg a nem rombusz paralelogramma, viszont manapság már testre használják (paralelepipedonra).


Viszont ha paralelogramma jött ki, akkor mivel minden paralelogramma trapéz, ezért a trapéz válasznak biztosan jónak kellene lennie szerintem.

2011. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hol találtad ezt a feladatot, a Laricsevben? Merthogy a romboid szinte archaikus szó, a mai szaknyelvben nem használatos, és a tankönyvekben sem.
2011. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!