Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Legjobb improvizálási módszere...

Legjobb improvizálási módszerek legvégső esetben? (szóbeli érettségi)

Figyelt kérdés

Szóbeli érettségivel kapcsolatos a kérdésem,

8 tantárgyból vizsgázom majd hétfőn, tanulok is keményen reggeltől estig. Viszont a töri a gyengém, azért kérdezném mert ha vmi rossz tételt húzok pl: politikai változások, vagy parlamenti demokrácia ami nem nagyon megy akkor hogyan tudnék jól improvizálni?


Nme szeretnék így járni, de semmi sem kizárt, akinek van ilyen tapasztalata h érettségin bármiből olyat húzott ami nem ment hogyan improvizált(nem akarok másik tételt mert rontana a jegyen)


Tanulok érte sokat, alig van napi 1 órám ami szabad, lesz fogalmam de mégis a tanácsaitokat kérném ilyen esetre. Köszönöm szépen!


2011. jún. 17. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
töri miatt ne izgulj, ott lesz a forrás + az atlasz is
2011. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért picit tartok tőle, de igazad van a forrás az sokat segít, meg az atlaszban is találni évszámokat is...lehet h eltúlzom de sztem ez természetes így érettségi előtt. Köszi.
2011. jún. 17. 12:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Légy magabiztos, érettségi alapműveltség, ergo ha "érett" vagy és elkezdesz gondolkozni, akkor tudsz beszélni az adott témáról, persze vmilyen tudás is szükséges hozzá. Nagy segítség a forrás és az atlasz. Használd az atlasz hátulját is, ott találsz évszámokat.

Először időben helyezd el a témát, majd határozd meg a helyszínt, s néhány fontos személyt. Ezt mind megtalálod a történelem atlaszod hátuljában.Végül a forrás segítségével beszélj az adott témáról. Nagyon-nagyon sokat számít, hogy hogyan adod elő magad! Beszélj érhetően, világosan egész mondatokban.


Sok sikert kívánok Neked!

2011. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az adott téma kapcsolatban van más témakörrel, akkor ügyesen áttérhetsz arra, ha azt jobban tudod (megjátszod hogy fontos részletesebben taglalni ezzel a másik témakörrel való összefüggést és ennek jellemzőit, ismertetőit, erre felhozol valami jelentéktelen indokot, amit jelentősnek állítasz be). Időhúzásnak jó.


Másik lehetőség, hogy az adott témát besorolod valahová és erről beszélsz általánosan. Továbbá mi volt ami az adott történelmi eseményt megelőzte, kiváltotta, bőven beszélsz az előzményekről (ha ez jobban megy). Lényeg sokat beszélni de értelmesen fogalmazni, apróságokat kiemelni ha mást nem tudsz, jelentősnek feltüntetni őket, boncolgatni, elemezgetni, végső soron elismételsz egy-két már említett dolgot csak más szavakkal. Előbb-utóbb csak megunják és leintenek, hogy rendben.

2011. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm:)Én megpróbálok mindent.
2011. jún. 18. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!