Fizika feladatok megoldásában lenne nagy szükségem segítségre. Pl. : Mennyi idő alatt és mekkora úton állítható meg a 72km/h sebességgel haladó jármű, ha fékezéssel elérhető gyorsulása 2,5 m/s2 nagyságú?

2011. jún. 21. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Függvénytábládban van egy képlet, ami a pillanatnyi sebesség kiszámítására való:

v(t) = v(0) + a*t

Ahol v(t): t idő múlva a sebesség

v(0): kezdősebesség

a: test gyorsulása

t: eltelt idő


Adott:

v(t) : t idő múlva a sebesség: 0m/s, mivel megáll a test

v(0): 72km/h=20m/s

a: 2,5m/s^2 de a szemlélet miatt negatív


Így az egyenletünk: 0 = 20 + (-2.5)*t

2011. jún. 21. 18:53
 2/2 anonim válasza:
s = (v/2)*t - vel számolható ki a megálláshoz szükséges út, amennyiben az első kommentező által leírtakat használva már megvan az idő(t). v pedig a 72km/h = 20m/s
2011. júl. 29. 15:25