Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámolni a...

Hogyan kell kiszámolni a következőt? Részletesen leírnátok?

Figyelt kérdés

a= 2dm

b= ?

c= 52 cm

cm-re kellene

Köszönöm!


2011. júl. 6. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez mi?
2011. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit jelöl a, b c?

Ha nem vagy képes normálisan leírnia kérdést, akkor hogyan válaszoljon rá érdemben bárki????

2011. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocs lemaradt hogy ez egy deékszögű háromszög.
2011. júl. 6. 14:57
 4/7 bongolo ***** válasza:

Ha cm kell, akkor mindent válts át cm-be először. Utána a pitagorasz tételt kell felírni (gondolom tudod), átrendezéssel kijön belőle b². Ennek a négyzetgyöke lesz a b. Négyzetgyököt mondjuk számológéppel számolhatsz.


Ha nem megy ennyi segítséggel, szólj.

2011. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, magamtól már megcsináltam, de nem jött ki a megoldás, van egy gyakorló könyvem abban volt ez és a végén vannak a megoldások ott ellenőriztem, de nekem sehogy sem akar kijönni. Azért kértem, hogy vki írja le részletesen.
2011. júl. 6. 15:20
 6/7 bongolo ***** válasza:

a=20 cm

a²+b²=c²

b²=52²-20²=2304

b=48

2011. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:),így utólag rájöttem milyen butaságot rontottam :/
2011. júl. 6. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!