Hogy kell megoldani ezt a fizika példát?


Adott:

v0=0 km/h

m=10 kg

t=20 sec

s= 800 m


Kérdés:

a=?

F=?

v=?


2011. júl. 13. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Feltételezem, egyenes vonalú, egyenletesen változó mozgásról van szó, elhanyagolható súrlódással. Ha nem, akkor az egész bukik, amit írok.

Szóval:

s=v0+a/2*t^2 mivel v0=0 ezért a=2s/t^2 ezt ki tudod számolni

F=m*a (ha az F a testre ható erők eredője) ebből ki tudod számolni az F-et, m és a ismeretében.

v=v0+a*t ezt is ki tudod számolni


de ehhez csak a képleteket kell megtanulni, azon meg egy dolgozatnál nem segít hogy ha itt megoldja valaki

2011. júl. 13. 21:33