Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikszáth Kálmán A két koldusdi...

Mikszáth Kálmán A két koldusdiák 1. fejezetére mit írjak?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudom jól megfogalmazni a fejezetet ,lécci nagyon kéne a segitség már elég jól haladok a könyvel (olvasónaplót kell írni belőle) de ez az egy fejezetet sehogy se tudom rendesen összefoglalni magamban ,pedig többször is elolvastam, (hangosan is)
2011. júl. 13. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyem meg a drága szívedet, tegnap leírtam neked, hogy írd már be a google-be.


Íme, az első fejezet tartalma:


Az I. fejezetben az író azt mutatja be, hogy a debreceni emberek a város és a diákélet semmit sem változott tizenöt év elteltével, és mégis.

Az író bemutatja Dobosné portáját amihez egy bolt is tartozik és ahogy kiderül az első fejezetből egy volt a legjobb kifőzde a városban.

Némileg megismerhetjük Dobosné jellemét is, amit bolondnak tartottak mivel minőségi koszton tartotta a diákjait.Összesen 10-et, nyolc fizetőset és kettőt ingyen élelmezett, hiszen neki a legnagyobb örömet a hizlalás okozott.

A természetéhez még hozzátartozott, hogy igen csak könnyen változott a hangulata, a nap egyik részében keserűséget okozott míg a másikban a megbántottak kiengesztelésén szorgoskodott.

Valamint az első fejezet végén kiderül, hogy a két ingyen koszton élő diák sorsával fogunk tüzetesebben megismerkedni.


Ennyi.

2011. júl. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!