Adjuk meg a 7-tel osztható pozitív egészek növekvő sorozatának 3000. tagját! Hogy kell ezt megoldani?

Leginkább a kiszámítás érdekelne, így ha megadnád a megoldást akkor kérlek azt is írd le, hogy számoltad!
2009. ápr. 1. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy számtani sorozat. Az első tagja a 7. Ugyebár minden hetedik szám osztható lesz 7-tel, így a differenciája is 7.

A képlet pedig: a(n)=a(1)+(n-1)d

Tehát: a(3000)= 7+(3000-1)*7

A(3000)=21000

2009. ápr. 1. 22:52
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy számtani sorozat, ahol a1=7 (első elem, ha nulla nem pozitív), és d=7.


Számtani sorozat n. tagját így kapod:


an=a1+(n-1)*d


Most ugye n=3000


Tehát: a3000=7+2999*7=21000


ui. Ez a nulla dolog nem biztos. Én úgy tanultam, hogy se nem negatív, se nem pozitív.

2009. ápr. 1. 22:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek! :) Most már legalább értem is :)
2009. ápr. 2. 14:13
 4/4 anonim ***** válasza:
legegyszerűbben 3000*7=21000, ebből kiderül, hogy a 3000. 7-tel osztható szám a 21000. ha nem tudod a számtani sorozatot az nem baj, de ez nem egy marha nehéz feladat
2009. ápr. 2. 15:49