Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki tudná nekem átnézni a...

Ki tudná nekem átnézni a német lecómat?

Figyelt kérdés

receptet kellett irni : Die Milch mit Salz und dem Mehl glattrühren, die Eier zugeben und nochmals glattrühren.

Ganz wichtig ist, daß zuerst Milch und Mehl glattgerührt werden. Wenn zuerst Milch und Eier verrührt werden und dann das Mehl dazukommt, gibt es Klumpen in der Masse.


In eine Palatschinkenpfanne reichlich Öl füllen und heiß werden lassen. Die Ofenplatte auf Höchster Temperatur laufen lassen.

Wenn Pfanne und Öl heiß sind, das Öl abgießen


Die Pfanne leicht schräg halten und den Palatschinkenteig einfüllen. Lieber am Anfang weniger Masse verwenden. Nachgeben kann man noch immer.


Nun mit einer kreisenden Bewegung den Palatschinkenteig in der Pfanne verteilen. Die Palatschinken sollten wirklich dünn sein.


Die Pfanne wieder auf das Feuer stellen. Sobald die Oberfläche zu stocken beginnt, mit einer Winkelpalette unter die Palatschinke fahren und umdrehen. Die Rüchseite kurz braten lassen, die Palatschinke aus der Pfanne geben und für die nächste Palatschinke wieder ganz von oben beginnen. Die fertigen Palatschinken nach Lust und Laune weiterverarbeiten


2009. ápr. 2. 20:47
 1/5 anonim válasza:

Szia


Először mint a szakácskönyvekben sorold fel a hozzávalókat.

Azt hogy hozzávalók ha nem tudod németül nézd meg a szótárban, mert sajnos azt én sem tudom. Én maga elé tenném a szakácskönyvet és sz alapján írnám.Odaírnám hogy mennyi idő alatt készül, hány személyre szól az étel. Mindent a szakácskönyv szerint csinálnék.Amúgy ez így szerintem tökéletes.Egészítsd ki azokkal amiket mondtam a jobb osztályzatért.Remélem tudtam segíteni.

2009. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kösziii :)
2009. ápr. 4. 20:56
 3/5 anonim válasza:

az összetevők, vagy hozzávalók jelentése a Zutaten. ( ez többes számban van)

ha kérdésed van írd meg, én általános iskola óta tanulok németet (4. oszt óta) és most fogok érettségizni 12.kes vagyok, és minden évben kitűnő voltam németből :) ;) szal csak ajánlani tudom magamat,

Sok szerencsét!

2009. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké ha valamire szükségem lesz okvetlen szólok :) és köszi
2009. ápr. 6. 21:44
 5/5 anonim válasza:
jójó szivesen, de semmi, nincs mit :) jó ez az oldal.segíteni és tudni, h nem csak nekünk vannak problémáink hanem másoknak is akadnak :D
2009. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!