Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Érdemes a könyvben kiemelt...

Pinklady9295 kérdése:

Érdemes a könyvben kiemelt anyagot kiírni egy füzetbe?

Figyelt kérdés
Még nagyon sok tanulnivaló vár rám, viszont szeretek füzetből tanulni és azt is hallottam, hogy ha leírja az ember akkor jobban megragad...
2011. júl. 24. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már válaszoltál is a kérdésedre :)
2011. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, mivel már bebizonyították hogy az info leírása közben olyan memóriáért felelős agyterületek is aktiválódnak amik egyébként nem, valamint hogy a finom mozgatásokért felelős motorneuronok kapcsolatban állnak az info-t rögzítő, memóriát kialakító agyi régiókkal. Ezért van az, hogy jobban megmaradnak a kézzel leírt dolgok, míg ha a számítógépen pötyögünk vagy csak olvasgatjuk a dolgokat, ugyanez nem mondható el.
2011. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én mindig így szoktam tanulni, még akkor is, ha a füzetből már el sem olvasom amit leírtam. De azzal, hogy leírom, szinte teljesen meg is tanulom. A füzetet már maximum csak a buszon olvasom át.
2011. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
igen, az én töritanárom is olyan, hogy a lecke vázlatát (elég hosszan) leiratja velünk, és én nem is szoktam rá tanulni, mert szinte megjegyzem amig másolom a tábláról:):)
2011. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!