Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet háromismeretlenes...

Hogyan lehet háromismeretlenes elsőfokú egyenletrendszereket megoldani?

Figyelt kérdés

Oké, ha valami ilyesmi lenne, hogy

I. x+y=2

II. x+z=3

III.y-z=4 , akkor az könnyű, de ilyeneknél, hogy


I. 4x-2y+z=15

II. -x+3y+4z=15

III.5x-y+3z=26, akkor mit tudok tenni? Megcsináltam azt, hogy I.-t megszoroztam 3-al, II.-t pedig 2-vel és összeadtam őket, de még így se tudom megoldani. Ti milyen módon oldanátok meg?


2011. júl. 25. 16:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Google-t néztem, gyk keresőjét néztem, ha találtam valamit, akkor ezt nem írnám ki, mielőtt kötekednétek.
2011. júl. 25. 16:25
 2/10 A kérdező kommentje:
Használjak Gauss-eliminációt? xD Még azt se tudom mi az.
2011. júl. 25. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Talán csináld úgy, hogy az első egyenletből kifejezed z értékét: z=15-4x+2y

és ezt kell behelyettesítened a 2. és a 3. egyenletbe.


Így a 2. és 3. egyenletekben már csak x és y lesz, így ezt az utóbbi két egyenletet oldod meg először, akkor megvan x és y, és ezekből már ki tudod számolni a z értékét.


Ha esetleg egyetemista vagy, vagy matek tagozatos osztályba jársz, és tanultál már mátrixokat, és egy még általánosabb módszer érdekel, akkor a kulcsszó: Gauss-módszer, Gauss-elimináció.. ilyenekre keress rá a google-ben.


Az egyenletrendszer megoldása egyébként:

x=2 y= -1 és z=5

2011. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jah, a megoldások megvannak, a mathematika.hu-ról gyakorlok ( [link] jók a megoldások, amiket írtál. Csak a menetére voltam kíváncsi. Köszi.:) Majd még a Gauss-eliminációnak is utánanézek.
2011. júl. 25. 16:41
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyetemista, csak leszek.
2011. júl. 25. 16:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a te módszered szerint. Örök hálám örökké üldözni fog téged, küldök neked egy virtuális hátbaveregetést.:D Mégegyszer kösz!
2011. júl. 25. 16:54
 7/10 anonim ***** válasza:

de jó nekem.. :D

ha lány vagy, küldhettél volna puszit inkább, de ha fiú vagy, akkor tényleg elég lesz a hátbaveregetés.

2011. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok, elégedj meg egy vállbaveregetéssel. xD
2011. júl. 25. 17:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen jól kezdted a megoldást, csak tovább kell csinálni. Középiskolában egyenlő együtthatók módszerének nevezzük ezt. Végig csinálva így néz ki:

[link]

2011. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz.
2011. júl. 25. 21:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!