Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Németben mikor kell használni...

Németben mikor kell használni a visszaható névmásokat?

Figyelt kérdés

Megtanulom a könyvből, szódedetből mellé pl, sich anschauen. De amikor német nyelvű videot nézek, szembesülök egy csomó igével, amihez nem is tudtam, hogy tartozik.Szinte minden mondatban van, vagy legalábbis nagyon sokban. Mikor kell használni? Hogyan kell képezni stb...?

Segítsetek!


2011. aug. 5. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem nincsen olyan sok visszaható ige.

Nem tudom mennyi ideje tanulod a németet, de szerintem te arra gondolhatsz, hogy nagyon sok olyan ige van, ami egy sima tárgyesettel vagy részesesettel áll, és ilyenkor ezek az alakok megegyeznek a visszaható névmás alakjaival. De csak alakilag egyeznek meg, ezek valójában nem visszaható névmások.


Például itt egy egyszerű párbeszéd:

-Segítenél?

-Persze, segítek..

Kannst du mir helfen? Ja klar, ich helfe dir.


ezek például nem sich-es igék, hanem csak arról van szó, hogy a "helfen" ige egy sima részesesetet vonz. És ilyen igékből viszont tényleg van jó sok.

2011. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Kicsit utánanéztem és így már vilgosabb.

[link]

2011. aug. 6. 09:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan dolgoknál van mint az öltözködés, mosakodás, borotválkozás, fésülködés
2015. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sich ragozása

Egyes számban mich, dich, ihn/sie

Többes számban uns, euch, ihnen

2015. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagyis bocsi harmadik személyben sich

mich, dich, sich

uns, euch, sich

2015. máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!