Egy kétvegyértékű fém oxidja hevítés hatására elemeire bomlik? (lent)

a megoldás szerint a fém oxid Me2O5.. hogy kerül oda az indexbe a 2-es és az ötös?
2011. aug. 12. 16:38
 1/4 Tom Benko ***** válasza:
A megoldás hibás. A két vegyértékű fém oxidja MeO...
2011. aug. 12. 17:03
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha tovább úgy szól a feladat, hogy.. a teljes elbomlás után a fém tömege 7,39%-kal kisebb, mint a kiindulási oxid tömege volt. melyik ez a fém?
2011. aug. 12. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

A képlet ugyebár MeO. Ez annyit jelent, hogy ennek az oxidnak a 7,39%-a az oxigén, vagyis:


16 g = 7,39 %

x g = 100 %


x = 16/7,39*100 = 216,51 g

Ez az MeO vegyület móltömege, ebből 18 g az oxigén, vagyis az Me móltömege:


216,51 – 16 = 200,51 g/mol és ez, na melyik?

2011. aug. 12. 21:14
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöööööööööööööööööööööööömmm :)))
2011. aug. 16. 19:01