Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az első OKJ-s képzés ingyenes...

Az első OKJ-s képzés ingyenes 22 éves korig?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam,hogy az első képzést az állam finnanszírozza,nekem 10.osztályom van,és én fodrász tanfolyamot szeretném elvégezni,azt úgy tudom ingyenes,és az elvégzéshez pont 10 osztály kell.

Ezekszerint akkor simán jelentkezhetek rá?Csomó ismerősöm van aki 10.osztállyal végzett el szakmát,a kérdés,hogy akkoris e ingyenes e...? Csakmert sokán írták,hogy nem lehet..

20/f


2011. aug. 24. 20:36
 1/6 A kérdező kommentje:
bocs *ingyenes- e* 1x -e
2011. aug. 24. 20:39
 2/6 anonim ***** válasza:
nem. csak akkor ingyenes, hogyha van érettségid és nem vagy még 22.
2011. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sokszor hallottam, h a képzés ingyenes, de ilyen jegyzetköltség, olyan vizsgadíj, szóval ingyen azért semmi sincs!
2011. aug. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

elsőnek üzenem,hogy rosszul van informálva...Ugyanis ehhez a tanfolyamhoz ELÉG a 10.osztály,(ingyenes)

Második:

Olyan tényleg létezik,hogy nincs gyakorlati hely és nekem kell helyet és mester fodrászt találnom(amiért gondolom nem keveset kell fizetni)?

Ez egy vicc...

2011. aug. 26. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:

igen, ez komoly..

gombolnak vizsgadíjat, gyakorlati helyet neked kell keresned, miegyéb, de végülis az oktatás maga ingyen van!

2011. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Annak meg,akinek fizetnie kell a tandíjat (+200e) még pluszban ugyanezt végig kell csinálnia...?Hát nem semmi:D

Szóval kb ugyanúgy kijövök pénzügyileg,mintha kifizetném a tandíjat,összesen tuti 100e-be kerül minden amit pluszba kell venni. :S

2011. aug. 27. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!