Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szent Péter esernyője (lent)?

Szent Péter esernyője (lent)?

Figyelt kérdés

tudtok segíteni? szent péter esernyője miról szól?

el is olvastam de nem értettem belöle semmit. csak annyit hogy az esernyő nyelébe volt egy kincs és az elveszik.

ennyit értettem?

Létszi segítsetek.


2011. aug. 28. 18:35
 1/4 anonim válasza:

én most idén láttam.:)

amugy ha annyira nemérted nézd meg a film változatot. amugy bocsi énis csak nevek nélkül tudom:D.

na szal: volt 3 testvérpár és apjuk elhunyt és az egyikre hagyta a legtöbb pénzt és a többi irigy volt. de ő is meghalt, de elrejtette a pénzt. a testvérei pedig meg akarták keresni. el árverezték minden cuccát. egy koldus megvette az esernyőjét ( a végén kiderült hogy abba volt a pénz) és éppen mikor ment ottvolt egy kisbaba kiont hagyva és elkezdett esni az eső és felé tette a piros esernyőt! az emberek elkeztek hazudozni hogy látták hogy szentpéter repült le és tette az esernyőt a kislány feje felé. kközbe a lány felnött. és aki elhunyt pasi ( aki elrejtette a pénzt) annak volt egy fia. és közbe a lány(aki felett az esernyő volt) és a fiu találkoztak. és rájött a fiú hogy az esernyőben van a pénz. de akkor már késő volt mert azt becsessen tárolgattáák. ezért öszejött a csajjal mert az ővé volt az esernyő. és ezt végül meghallotta a lány. és elakart szökni. de a fiu megkereste és kibékültek és megtartották a pénzt (asszem) bocsi már nem nagyon emlékszem. de valahogy igyvolt

2011. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerűen nem hiszem el, hogyha te odafigyelsz az olvasásra, ennyi marad meg a történetből...
2011. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pláne, hogy a Szent Péter esernyője szerintem az érdekes kötelező olvasmányok közé tartozik, ellentétben például (saját vélemény) az Egri csillagokkal, vagy Az ember tragédiájával.
2011. aug. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek nagyon köszönöm<3.

Bocsánatot kérek,de holnap iskola,beis fejeztem a könyvet,de másodszorra már nem jutott időm.:(

2011. aug. 29. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!