Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Igaza volt-e Odüsszeusznak,...

Igaza volt-e Odüsszeusznak, amikor megbüntette a kérőket? Jogos, illetve megfelelő mértékű volt-e a büntetés?

Figyelt kérdés

Szerintem nem kellett volna megölnie a kérőket, mert maga Odüsszeusz mondta Pénelopeiának, hogy amikor pelyhedzik Télemakhosz álla, akkor menjen férjhez. A kérők már 3 éve vannak Pénelopeiánál, és miért? Azért mert azt mondta nekik, hogy Láertésznek szövi a szemfödelet, ezt azonban este lebontotta. Ő húzta el a dolgot, és mivel nem választott, a kérők felemésztik a házat, mivel oda mennek vendégeskedni.

Azonban igaza is van Odüsszeusznak, hogy mebünteti őket, mert maga Pénelopeia is megmondta, hogy a kérőnek magának kell vinni ajándékot a nőnek, nem pedig el venni a vagyonát. A kérők közül meg amúgy is van olyan, akinek van felesége, és többségük is csak a vagyona miatt venné el Pénelopeiát.

Azt meg nem tudom eldönteni, hogy a büntetés megfelelő mértékű volt-e.


2011. aug. 30. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem se volt "helyes büntetés" ez. Talán Odüsszeusz csak féltékeny volt a feleségére, így inkább minden kérőt megöldösött. De tudjuk, hogy utána jöttek a kérő rokonai végezni Odüsszeusszal ott pedig már Pallasz Athéné állt Odüsszeusz védelmére és kibékítette a két ellenkező társaságot.

Szerintem nem volt helyes, de mivel ez cska egy régi mű nem tudom én se annyira eldönteni. :D

2011. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!