Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljak tankönyvből?...

Hogyan tanuljak tankönyvből? Középiskolás vagyok

Figyelt kérdés
hiába olvasom el kétszer is a tananyagot egyszerűen nem marad meg
2011. szept. 2. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el 3szor 4szer 5ször 10szer....

ha így se megy, akkor nem tudom hogy szoktad, de ha egyben az egészet, akkor próbáld meg kis részletekben.

Vagy használj szövegkiemelőt, amivel a fontosabb részeket kiemeled, és a többi meeg eszedbe jut, vagy jegyzeteld ki a könyvet, vázlatszerűen, táblázatba stb. Esetleg csinálj gondolati térképet( [link] )

2011. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Leírom, hogy én hogyan szoktam tanulni. Kiemelem szövegkiemelővel a fontosabb részeket és azt elolvsaom kétszer, van, hogy hangosan felolvasom magamnak (ez nálam segít). Miután elolvastam én elkezdem mondatonként tanulgatni, egy mondatot elmondok 5x utánna jön a következő mondat azt is elmondom 5x stb stb és minden mondat után az elejéről elkezdem mondani. Nem tudom menyire érthető ez így :S így csak a nehezebb tantárgyakat tanulom pl töri, marketing, a magyart azt elolvasom párszor és tudom.
2011. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ki szoktam jegyzetelni pl a törit. A saját jegyzeteimet sokkal hamarabb felfogom, mint a sok mellébeszélést a könyvből. Elolvasom a könyvből egyszer utána a jegyzetet 2-3x és utána megint a könyvből 1x és VOILA tudom kívülről. Mármint nem biflázom be az egészet, hanem elmondom a leckét. Eddig mindig bejött ez a módszer.
2011. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!