Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a "will" és a...

Mi a különbség a "will" és a "going to" között? Mikor melyiket használjuk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

going to-t akkor ha előre el vant tervezve valami,vagy ha látható jelei vannak.pl megvetted a repülőjegyed Svájcba,és akkor mondhatod,hogy I am going to Switzerland.vagy be van borulva és akkor mondod It's going to rain.

will-t hirtelen ötletek pl. majd én elmosogatok.majd én becsukom az ablakot.

2011. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon szépen köszönöm, most már világos!

Sehol nem találtam meg így leírva!

2011. szept. 3. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szivesen:)
2011. szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bongolo ***** válasza:
100%

Jó volt az első válasz, de valójában nem pontosan a kérdésre válaszolt (bár csak árnyalatnyi a különbség...)


Szóval a "will" meg a "going to" mellett van még olyan jövő idő is, hogy "doing" ("...ing"). Szóval sima folyamatos jelen. Ugyanúgy, mint magyarban is mondjuk azt, hogy "Elmegyek anyámhoz", amiben az is benne van, hogy mindjárt indulok, szóval jövő idő.


Az első válasznál az "I'm going to Switzerland" pont ugyanez a folyamatos jelennel képzett jövő, szóval ez nem a "going to"-ra példa, teljesen "véletlenül" néz csak ki olyannak. Ez a "going"-ra (szóval "...ing") példa, a "to" más miatt van ott. De attól még jó volt a magyarázat.


Mondjuk olyan példamondat lehetett volna helyette, hogy "I'm going to read this book". Ebben már tényleg a "going to"+főnévi igenév van benne. De tényleg akkor használják ezt is, meg a "doing"-ot is, amikor mindjárt meg is történik majd az a jövő idejű dolog.

2011. szept. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Éppen ma kérdeztem egy amerikait, és annyit mondott, hogy a "will" formális, a "going to" pedig nem. És minél többet mondanak az amcsik nekem a nyelvtanról, annál inkább hiszem, hogy a tanárok direkt magyaráznak hülyeségeket nekünk, hogy nehezebb legyen angolul megtanulni. Pedig ennél milliószor könnyebb az a nyelv.
2016. nov. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!