(-7) - (+3) = ?


Ennek mennyi az eredménye?


Csak szerintem -10 de valaki azt mondta hogy -4


2011. szept. 3. 23:18
 1/6 Yarra válasza:
100%
Természetesen -10.
2011. szept. 3. 23:21
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
21
2011. szept. 3. 23:29
 3/6 anonim ***** válasza:

igen -10. Ez nem egyéni vélemény kérdése vagy nem hit kérdése.

Itt "játszottam" az előjelekkel, a zárójelekkel, ez mind egyenlő -10-el.

(-7) - (+3) = (-7) - 3 = -7-3 = (-7) + (-3) = - (7+3) = -10

2011. szept. 3. 23:50
 4/6 anonim ***** válasza:
-10. Mert -7-3=10, mivel - és + az -. :)
2011. szept. 4. 08:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

08:20

Nem igaz, hogy -7-3=10, -7-3=-10.

2011. szept. 4. 09:05
 6/6 anonim válasza:
-10
2011. szept. 4. 13:39