Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan fordítsam meg a korongo...

Hogyan fordítsam meg a korongokat, hogy fekete színre váltsanak?

Figyelt kérdés
Egy ötször ötös táblázatban minden korong fehér. Ha egy korongot megfordítok, akkor a szomszédjai is megfordulnak. Milyen sorrendben forgassam a korongokat, hogy végül mind fekete legyen?
2011. szept. 7. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
kiváncsi vagyok a válaszokra,sajna én nem tudom.
2011. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bongolo ***** válasza:

Jó régi ez a kérdés, most vettem észre véletlenül. Nem tudom, érdekes-e még a válasz? :)


Gondolom a szomszédok alatt a 4 szomszédot érted, szóval az átlós szomszédokat nem. Úgy, ahogy pl. ebben a Ball Change Puzzle játékban van:


[link]


Ahol a lenti megoldásban 1-es van, azokat a pozíciókat kell elforgatni (a szomszédai maguktól forognak). A sorrend teljesen mindegy. Ha nem muszáj, nem magyarázom el hogy miért, gondolj kicsit bele.


11000

11011

00111

01110

01101


A másik 3 megoldás ennek az elforgatottjai.

2012. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!