Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 50 cm magas hasáb alaplapj...

Egy 50 cm magas hasáb alaplapja egy 1 cm sugarú kör köré írt szabályos nyolcszög. Mekkora a felszín és térfogat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 15:09
 1/4 A kérdező kommentje:
15 cm sugarú
2011. szept. 13. 15:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha 15cm-es sugarú kör köré írt 8-szög, akkor van 8db egyenlőszárú 3-szöged, amelyeknek magassága=kör sugara.

Tudod ezeknek a 3-szögeknek a szögeit is (középen 360/8=45fokos, akkor ugye "a háromszög belső szögeinek összege 180" alapján már ki tudod számolni, lévén szimmetrikus 3-szög...Ez alapján ki tudod számolni a 3-szög alapját is, akkor pedig már meg is van a 3-szög területe)

Ha egy darab 3-szöged területe megvan, akkor csak beszorzod 8-cal, ez lesz a hasábod alapja. Innen már megy?

2011. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igazából nem értem én úgy próbáltam, hogy 8* 15*15*sin45/2

és ezt szoroztam a magassággal de nem jó eredmény jött ki

2011. szept. 13. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tévedek, akkor az alapot a háromszög két oldala és a közrezárt szög segítségével szeretnéd kiszámolni, és ezt beszorozni 8-cal... Jó elgondolás, csak a 15, az nem az oldal, hanem a magasság... (Nem mindegy, hogy kör köré írt nyolcszög, vagy körbe írt nyolcszög, mert ha a kör köré van írva a sokszög, akkor háromszögbe írt körről van szó, akkor pedig sugár=magasság, nem oldal... nem ez a gond?)
2011. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!