A 25-öt kell képeznem a 3,2,1, 0 számok felhasználásával bármilyen művelettel, akár hatványozás is lehet benne, de minden számot csak egyszer használhatok, de egyszer muszáj?

Mint 20=21-3 a 0.-on.vagy 17=(20-3)*1.
2011. szept. 20. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na most miattad nem alszom. :P
2011. szept. 20. 19:53
 2/11 BKRS ***** válasza:

11-es alapu szamrendszerben 25=3^(0+1+2) (az ugye nincs megkotve, hogy 10-esben kell felirni az egyenletet?)


Ha egy egyenlet is eleg 10-esben, akkor 25*0=3-2-1. :)

2011. szept. 20. 19:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó, akkor már (3+2)^10b :P
2011. szept. 20. 19:57
 4/11 anonim ***** válasza:

OMG

(3+1)! + (2^0)

2011. szept. 20. 20:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Mehetek aludni. :))

Ha meg nem lehet benne faktoriális, nekem akkor is jó ez a megoldás. :P :D

2011. szept. 20. 20:07
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi és jóéjt!:) De én még csak 7.es vagyok,úgyhogy kínai:)

De nagyon nagyon köszi!

2011. szept. 20. 22:07
 7/11 BKRS ***** válasza:

Nekem is a faktorialisos megoldas tetszik legjobban.


7. ev elejen lehet, hogy meg nem volt faktorialis?

4!=4*3*2*1

A ! csak annyit jelent, hogy 1-tol az adott szamig ossze kell szorozni az egeszeket.

2011. szept. 20. 22:37
 8/11 BKRS ***** válasza:

Faktorialis nelkul csak hatvannyal:

(4+1)^2 + 3*0

2011. szept. 20. 22:42
 9/11 BKRS ***** válasza:
Bocsi, nincs 4, semmi sem tokeletes, amint azt mar a Kis Herceg rokaja is emlitette.
2011. szept. 20. 22:43
 10/11 A kérdező kommentje:
Majd megkérdezem a tanárt,mikor tanulunk faktoriálist-biztos bevágódok így nála:)-úgyis jó fej.20-ig megcsináltam,s 5öst kaptam:D
2011. szept. 21. 16:18
1 2