Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnál segítnei? 8. osztály...

Tudnál segítnei? 8. osztály fogalmazás a Harry Potter 2 egy jelenet?

Figyelt kérdés
Az a feladat, hogy egy jelenetről fogalmazást kell írni, úgy ,hogy én vagyok az egyik szereplő. Én azt a jelenetet választottam amikor Ron rivallót kap az anyjától. Hermione szerepében szeretném leírni, de nem tudom, hogy hogy kezdjem. Ötletes cím is kell. A hagyományos nagy spirál füzetbe 1-max.2 oldal terjedelmű fogalmazást kéne írni, és ha ez még nem lenne elég vázlatot is kér a tanár. A vázlat: 1.cím 2.bevezetés(miért ezt az eseményt választottam) 3.tárgyalás:mi történt, (gondolataim) 4.befejezés: (összefoglaló gondolat) Nagyon örülnék ha segítenél nekem vagy írnál egy fogalmazást erről a témáról úgy, hogy te vagy Hermione. Ez lesz a TZ be kell adni szóval nem írhatok egyebugyaságot :/:/ :(!
2011. szept. 21. 17:42
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és ne írd bele,hogy Hermione vagyok a tanárnak kell rájönnie, hogy melyik szereplő szemszögéből írtam a fogalmazást.
2011. szept. 21. 17:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelj csak kisszívem -és ezt most nem gúnyolódásból írom-; a tanár azért adja ki ezeket a nehéznek tűnő feladatokat, hogy gyakoroljatok, nem azért, hogy kicsesszen veletek. Ezt nehéz felfogni tizenéves fejjel, de ha nem erőltetitek meg magatokat, nem most tanultok, akkor később gondok lesznek. Segítséget bármikor kérhetsz, de azt, hogy más dolgozzon helyetted ne, mert nemcsak a másik féllel, de magaddal is kib@szol.

Majd ha egyetemista leszel, és ilyen húdesokat kér a tanár, akkor te csak legyintesz és negyed óra alatt összehozod, de ez most kb kutyasz@r olyan kevés!


Nagyjából tudom melyik ez a rész és talán ez az, amikor a kocsit ellopják?


A cím blikkfangos kell, hogy legyen, mondjuk egy "Aki kocsilopásban nagylegény, az a rivalló láttán is legyen az! "


A bevezetést kezdd el úgy, mint egy visszaemlékezést. Hermione, akiről nemtudjuk, hogy Ő maga, bennt van a suliban, fent a hálótermében és meséli a barátainak, -akiket ne nevezz meg, hogy lányok-, hogy Ron milyen kétségbeesett fejet vágott a rivalló hallatán, holott neki kellett volna a legnagyobb legénynek lennie. Majd valaki kérdezzen rá, hogy tudja-e mi történt és azt a második tárgyalás részben fejtenéd ki, de ugye a te szemszögedből. Reggel felkeltél, mentél vonattal a suliba, a vágányon a macskád (vagy mi az az állat ami neki van) elszökött és mire megtaláltad, márcsak a legrosszabb kocsiba kerülhettél be, ahol egész végig csak fecsegtek a lányok, de te mennyire utálod ezt, mert milyen már, hogy a lányok ilyen hülyeségekről beszélnek(itt tereld arra a gyanút, hogy fiú vagy), egyszer csak nagy fékezést éreztél, előtte meg valami furát láttál, az a kocsi volt a két bolonddal. Aztán nem tulajdonítottál neki nagy jelentőséget, örütél, hogy leszállhatsz, majd végül gyorsan lepakoltál és aztá valami nagy morgást és puffogást hallottál csak aztán meg nagy kiabálást, ami a fiúk jajveszékelése volt. Kiszaladtál de nem láttál mást, csak, hogy az idős tanár vagy melyik kapta el őket kiabál és te nemtudtad mi van és kérdezted de csak visszaparancsoltak és te nem foglalkoztál ezzel a vacsoráig, amikor elidult a pletyka, hogy Ron és Harry mondjuk ellopták a kocsit, mugli látta őket és ez és az...mire te hőkölsz, hogy jesszus, hát nem is képesek ilyenre, hogy lennének már és akkor a vacsinál hallják a levelet Ron fejét blabla...és amikor ezt látod és hallod, akkor felhúzod magad és te is veszekesz rájuk.

A végén az összefoglalásban ,befejezésben pedig foglald össze a gondolataid, hogy na milyen már, hogy valaki legény ahhoz,hogy kocsit lopjon, de ahhoz nem, hogy vállalja a tetteit egy kis erkölcsi beszéd, hogy milyen elítélendő dolog ez és a végén legyen egy kis leleplezés, amiben kiírod a nevet, hogy hermione.

2011. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úristen. Mi 8-ban Móricz Légy jó mindhalálig-ot vettük, te meg már a Harry Pottert. Pedig csak 2 év telt el...

Mellesleg nem tudom, hogy van "képed" ahhoz, hogy csak úgy megírja más a dolgozatodat. De hát ha neked OK, akkor én se hisztizem.

Írd le a történetet Hermione szemszögéből. Nem lesz nehéz.

Kiakadtál, meglepődtél, hogy milyenek, és hogy ebben még Harry is benne volt, és a többivel egyetértek az előttem szólóval.

Azért a cím, amit ő ajánlott, az eléggé hosszú és érdektelen.

"A megérdemelt Rivalló"

Szerintem ez jobb. Könnyebb a tárgyra térni.

2011. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Remélem nekünk is kell ilyet írni. :D

Már meg is van a jelenetem :D xD

2015. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!