Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megtudná oldani vki ezt a...

Rossz Fiú kérdése:

Megtudná oldani vki ezt a feladatot? NEHÉZ

Figyelt kérdés

Itt egy feladat amit sehogyse tudok megcsinálni.


Egy Matek szakkör 20 tanulója közül a házi versenyre Matekból 16-an. Fizikából 15-en és Kámiából 12-en mentek és mindenki min. 1-en indult. Azt is tudjuk, hogy 12-en Matekra és Fizikára, 7-en Fizikára és Kémiára és 9-en Kémiára és Matekra mentek.


a., Hány tanuló ment csak matek versenyre?

b., Hányan mentek mind a 3 versenyre?


Épp a halmazelméletet tanuljuk szóval azzal kéne de sehogy se akar összejönni...


2011. szept. 21. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
nyisd ki a könyvedet és nézz meg egy mintapéldát. ez nagyon egyszerű biztos meg tudod oldani
2011. szept. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De Elmagyaráznád légyszíves? mert ezt nem a könyvből van, hanem a tanár hozott be feladatokat.
2011. szept. 21. 17:59
 3/6 anonim válasza:
52%
de buta vagy...
2011. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bongolo ***** válasza:
100%

Rajzolj egy ilyen ábrát:

[link]

és írd fel a megadott információk alapján, hogy mely helyeket összegezve milyen létszám jön ki.


Peldául egyik információ: mind a 20 tanuló indult valamilyen versenyen. Ezt így lehet felírni:

m+f+k+mf+mk+fk+mfk=20


Ellenőrizzed, hogy ugyanaz a képlet jön-e ki minden információnál nálad is, mint amit én odaírtam az ábra mellé. Vigyázz, lehet, hogy csaltam, és direkt beleraktam valahová egy hibát!! :-)


Ebből kijön 7 egyenlet. Éppen 7 ismeretlen van, most már csak szisztematikusan meg kell oldani az egyenletrendszert, az biztos menni fog!


Ha valahol elakadsz, szólj.

2011. szept. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

0

5

2011. szept. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ÁÁÁÁÁ MEgvaaan :D:D:D Köszönööööm :D:D 0 jött ki és 5 :D:D:D
2011. szept. 21. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!