Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kezdjek hozzá egy 3...

Hogyan kezdjek hozzá egy 3 oldalas összehasonlító verselemzésnek? A Sózat és a Himnusz összehasonlítása kell.

Figyelt kérdés
Hogyan nézzen ki a formája? Osszam ketté a lapot és egyik fele a Himnuszé a másik meg a Szózat oldala legyen...vagy hogy legyen...Légyszi segítsetek, nagyon fontos lenne.
2011. szept. 23. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ez egy jó megoldás.

Nem tudom, hogy mennyire "rugalmas" a tanárod, de én azt is el tudnám képzelni, hogy kinyomtatod mindkét verset, feldarabolod (versszakonként), és egy nagyobb lapra ragasztod egymás mellé a párhuzamba állítható részeket, mellé odaírod tollal az észrevételeid, megállapításaid, gondolataidat.

Pályakezdő /munkanélküli/ magyartanár :)

2011. szept. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget...hát az én tanárom ez nem fogadná el...de azért köszönöm az ötletet....Akkor kettéosztom a lapot. :D
2011. szept. 23. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Hááát nekünk azt biztos nem fogadta volna el... Az inkább vázlatszerű, nem elemzés. Ha írtál jegyzetet az órán, akkor azt nézd át és utána a vers szerint sorban haladj, és előtte meg kezd a

keltezési körülményerk(mikor írták, m,i volt akkor egyébként a világban, vag ilyesmi)

a két mű szerkezetét hasonlítsd össze és ebbe láss bele minden hülyeséget(:D amit a magyyartanárok belelátni szeretnek)

fő mondanivalójukat, vagy mit tudom én hasonlítsd össze

utána meg rátérhetsz magára a versre vagy ilyeasmmi, a végér emég odabiggysóesztesz valamit és kész.

2011. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Na ha esetleg nem lenne vázlatod megtaláltam az enyémet, ez alapján föléítheted:

szerkezete(hídszerkezet)

kihez szól(Istenhez-néphez)

ki irányítja a mű szerint az emberek életét(Isten- a sors)->háttérinformációnak leírhatod, hogy Kölcsey vallásos volt, míg Vörösmarty nem)

"Abban is felfedezhetjük a különbséget Vörösmarty és Klölcsey nézőpontjában, hogy " a himnuszban kezdetben minden jó volt, aztán elromlot minden, és Istennek kell megszánnia minket, míg a szózatban vannak és lesznek mindig is rossz és jó dolgok egyaránt, azaz még jőni fog még jőni KELL egy jobb kor mely után buzgó imádság epedez százezrek ajakán(rekj bele idézeteket, a szövegbe szőve azt értékelik nagyon a magyartanárok(a miénk legalábbis nagyon örül neki))

Himnusz: feladták a harcot, szózat:még tenni kell érte

"Mindkettő említést tesz aa múlt dicső eseményeiről, de más megvilágításba helyezve azt.... " Himnusz: Isten adta a jót roszat egyaránt, Szózat: miattunk van minden, mi alakítjuk a sorsunkat.A Szózat sookkal kevesebb rosszat emel ki.

mindkettőben élet-halál, s egyéb ellentétek

H: Csendben meghúzzuk magunkat várjuk a megváltást, Sz.:S népek hazája nagy világ hozzád bátran kiált...

H: csak egy lehetőség: szenvedés, isten szánalma, halál, Sz. ÉLtet, vagy Halált

H:szertjük a hazát meg minden, de most csak szenvedünk, Sz. tevőleges hazaszeretet

H. Régen minden jó volt, most minden rossz-> szakadék, SZ: Nincs szakadék, jó rossz vegyesen

H:Reformkor előtt-> pesszimista, 1832-36(keress rá a háttérinformációra, segítek, országgyűlés)-> optimistább, mert látszik hogy lehet hogy jobb lesz a népnek(->ezzel akár el is kezdheted az egészet)

Szabádság kérdése: Ah szabadság nem virúl-Szabadság!

Közös:

csapások leírása, mindkettő óda, 19.sz., nemzeti énekek lettek, idősíkok szembesítése, hiperbolikus kép romantika

Kezdheted úgy, hogy mindkettő 19. századi óda de más , merrt a Himn. 1832-36 előtt íródott, ezért sötétebben látja a jövőt....

Végére meg mondjuk, hogy mindkét mű nemzeti énekünk lett, A H.-t mittudoménmikor ajjmárnemtudomki zenésítette meg, a szózatot meg eztsetudommikor, eztsetudomki. esetleg ha vmelyik pályázaton lett megzenésítve beleírhatod azt is(vmi ilyesmi rémlik még:DD)A közepébe, pedig szépen kifejted a többit. Csinálhatod úgy hogy kifejtesz egy-egy dolgot, aztán csinálsz egy mondatot ami szépen átvezet a következő témára, de úgy is hogy inkább H-Sz köpontúlag nézed, és több szempontot veszel együtt.

Remélem tudtam segíteni.

/előző/

Bocsi a sok helyesírási hibáért, nagyon nem figyeltem az írásra...:D

2011. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon szépen köszönöm ez nagyon sokat segít nekem!!!:D
2011. szept. 26. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!