Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol lecke fordítás javítása,...

Angol lecke fordítás javítása, segítesz?

Figyelt kérdés

Az alábbi szövegeket kellene angolra lefordítani, néhol kicsit magyartalan, de könnyebb lefordítani. Megpróbálkoztam fordítgatni, zárójelben odaírtam, amit én írnék.


Előre is köszi a segítséget!


1. Ha lenne nekem sok pénzem, én elmennék egy világ körüli hajóútra, mert szeretnék sok országba eljutni és szeretem a tengert.

(-)


2. Az én kedvenc ételem a pizza. Sok fajtáját szeretem, a kedvencem a sonka-kukoricás és a hawaii. Ezen kívül nagyon szeretem a rántott húst sült burgonyával és a brassói aprópecsenyét is. Ezeket általában otthon eszem, alkalmanként vendéglőbe és pizzériában.

(My favorite ((food vagy dish nem tudtam eldönteni)) the pizza. I like the several variations, my favorite is the ham-corn and hawaii. Besides I like the ?rántott hús sült burgonyával? and ?brassói aprópecsenye?. This foods eat at home or on ocassion in restaurant or pizzeria.)


3. Én általában TV-zni, vagy interneten szörfözni szoktam esténként, pénteken és szombaton távol vagyok az otthonomtól. Anyukám általában TV-zni szokott minden este, apukám, ha éppen nem dolgozik akkor pihen, vagy szörfözik az interneten. Ha lehetőség van rá, a család esténként együtt vacsorázik.

(I usually watch TV, or surfing on the internet in the evenings, fridays and saturdays I go out home. My mother usually watch TV every evenings, my father ?ha éppen nem dolgozik pihen? or surfing on the internet. ?Ha lehetőség van rá, a család esténként együtt vacsorázik?.)


4. Én nyaralni vagyok Angliában. Nem tudtam aludni elmúlt este, mert köhögtem torokgyulladásom volt, és lázam. Én érzem magam betegnek és van hasfájásom. Nem szeretnék doktorhoz menni, mert én úgy gondolom, hogy ez egy hagyományos megfázás és gyógyszerrel hamar el fog múlni.

(I am on holiday in England. I couldn't sleep last night, because i kept coughing, have a sore throat and high temperature. I feel sick and have a stomach-ache. I don't want to go to the doctor, because my opinion is: This is the conventional ?megfázás?, and with the help of medicine ? el fog múlni?.)


5. A vidék csendes, hangulatos, a város zajos és zsúfolt. A városban nagy a szmog, míg vidéken tisztább a levegő. Az első képen a háttérben a ház mögött hegy található/láthetó, ami a városban nem található meg. A második képen sok fényreklám látható, ami vidéken nincs.

(-)


6. Vidéken az emberek a szabadidejüket pihenéssel töltik, a városban sok kikapcsolódási lehetőség van.

(-)


7. Én városban élnék szívesebben, születésem óta városi vagyok, ezt az életet szoktam meg.

(-)



Mégegyszer köszönöm a segítséget!


2011. szept. 25. 14:46
 1/1 anonim ***** válasza:
1, If i had a lot of money, i would go on a cruise around the world, because i would like to visit many countries and i like the sea.
2011. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!