Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematikai kérdés? (kombinato...

Matematikai kérdés? (kombinatorika)

Figyelt kérdés

Ferinek van egy asztala, azon van 7 pohár üdítő (egyet iszik mindennap), 3 pohárba almalé található, a másik 3-ba körtelé található az utolsóba meg víz.

Hányféleképpen ihatja meg őket Feri??

Engem ennek a levezetése érdekel (vagy egy képlet, amivel ki tudnám számolni) egy egyszerű megoldástól nem fogom megérteni.

Arra sikerült rájönnöm hogy 5040-nél kevesebb mivel 7! (faktoriális) lehetőség van, de vannak ugyanolyanok, ezeket hogy szűrjem ki???


2011. szept. 25. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, pohárbaN (mivel a pohárba azt jelenti, hogy beleöntjük az italt). (Nyilván te is tudod, de roppant igénytelennek nézel így ki.)


Másodszor meg amik egyformák, azok egymás között cserélhetők, tehát annyiszor vetted figyelembe ugyanazt a sorrendet 7!-sal, ahányféleképpen pl. az almaleveket egymás között rendezhetnéd; tehát mind a két lé miatt 3!-sal kell osztani az eredményt.

2011. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Általában véve elég igényes vagyok vagyok, néha becsúsznak a nyelvhelyességi hibák.

A segítséget köszönöm ment a zöld nyíl.

Még egy kérdésem lenne:

2x kell elosztani 3!-al?? vagy elég egyszer?? :)

2011. szept. 25. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszer az almalé, egyszer a körtelé miatt.
2011. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!