Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek! Van egy járda tőle 3...

Matek! Van egy járda tőle 3 méterre van egy locsoló cső, ami 5 méteres körzetben locsol, ----A-------------B---- / I / 5m ---------- > / I / <--------- 5 m / I / / O/ /locsolo cső megoldás?

Figyelt kérdés
próbáltam szeléltetni ábrával :D egy szakasz, derékszöget bezárva egy locsoló cső, ami 5 m-s körzetben spriccel kérdés hogy mekkora rész érinti a járdát?
2011. szept. 27. 16:23
 1/4 BKRS ***** válasza:

Gondolom az A es B pont az ahol az 5m sugaru kor metszi a jardat. O meg a kor kozeppontja.

A kor kozepebol huzd meg a jardahoz vezeto felezo merolegest, ennek talp pontja legyen T,

aztan huzd be a kor kozepetol a szakaszokat az A es B pontba.


Na most nezd meg az OTA haromszoget.

Derekszogu haromszog, mert OT az felezo MEROLEGES volt.

Tudjuk, hogy OA=5,

OT=3,

akkor pitagorasz tetellel:

AT^2=5^2 - 3^2 = 25 - 9 =16

AT=4


Hasonloan BT=4, amit onnan is lehet tudni, hogy ugye a T az felezo pont volt.

Tehat akkor AB szakasz az 8m.

2011. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A körszelet területére (Tsz) vonatkozó képlet:


Tsz = Tcikk – Tháromszög


A háromszög alatt az OAB háromszög (előző válaszoló) értendő.


Tcikk = α/360°*π*r²


Az OTA háromszög alapján:


sin(α/2) = AT/r



„...próbáltam szemlélteni ábrával...“


Hát nagyon nem sikerült, az ilyen esetekben az ábrát fel szoktuk tenni a következő helyek valamelyikére, ahol közvetlenül (letöltés nélkül) látni:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. szept. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

az ábra félresikerült, nem ugy mutatta ahogy szerettem volna :D

köszönöm :)

2011. szept. 27. 16:53
 4/4 A kérdező kommentje:
jó no :D mikor még irtam, akkor egész jól szemléltette az ábrát, de mikor feltettem, akkor "szétcsúszott" :D köszönöm a válaszokat :D
2011. szept. 27. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!