Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek szorgalmi (gyökös...

Matek szorgalmi (gyökös feladat), elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

A feladat ez:

[link]


Na most annyi lenne a kérdésem, amit Ti is láthattok, hogy miért változik át pluszról mínuszra a gyök2 ill. a helycserélődés? Mert ez a könyv hátuljába volt, de nem egészen értem, hogy miért van így. Az oké hogy egyel beszoroz, de utána nem is azzal számol tovább. A helycserélődésnél pedig nem mindegy, hogy most melyikből vonom ki a másikat (vagy értelemszerűen a nagyobból a kisebbet)?

Vagy pedig nem is jól írta le a megoldókulcs a levezetést. :D

Köszi előre is! :)


2011. okt. 1. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Én leírtam papírra, és nekem nem ez jött ki.


Van az alap kifejezés, amit a nevező ellentétével kell beszorozni. Szerintem az gyök alatt 5 - gyök alatt 3 + gyök alatt 2/ ugyanez.

És a számlálóba a gyökös kifejezéseket egyel kell megszorozni, de az nem változik. a nevezőben pedig a gyökös kifejezéseket négyzetre kell emelni, ezért 5+3-1 lesz a nevezőbe, ami 6.


Tehát az én számolásom szerint a végeredmény gyök alatt 5 - gyök alatt 3 + gyök alatt 2/ 6.


De nem biztos, hogy jól számoltam.

2011. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen egyszer kijött ez is nekem, de már összezavarodtam ebben, amit csinált hátul a könyv. :D
2011. okt. 1. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is most tanuljuk a gyökös feladatokat, és ha nekem ez lenne a házim, én úgy csinálnám, mint ahogy az előző válaszba leírtam.

Tegnap 2 órán keresztül gyakoroltuk az ilyen feladatokat a tanárral, szóval hál'istennek értem.

Amit viszont te feltöltöttél, azt nem értem. Ahogy megláttam az első kifejezést, nekem automatikus volt, hogy úgy csinálom, ahogy leírtam már. Próbáltam volna feltöltetni, de se a kepfeltoltes-re, se a kephostra nem tudtam feltenni:/

De nem baj, úgy látom, érted, amit írtam az előbb.

16/L

2011. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen értelek és szerintem a könyv írt el valamit, mivel megcsináltam egy ehhez hasonló kicsit nehezebb feladatot ahogy Te ill. én csináltam volna alapból, és úgy kijött az eredmény a könyv szerint, pedig "ugyanazt a lépést" kellett alkalmazni majdnem, mint itt. Köszi, hogy segítettél! :)
2011. okt. 1. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!