Hogyan szamolom ki? (fizika hazi)


Teherauto:Hosszusaga=16m v1=70km/h=19,4m/s

Szemelyauto.Hossz.=4m v2= 100km/h=27,7m/s

Szemelyauto megelözi a teherautot az elözes elött 15 meter van közöttük majd miutan megelözte 20meter lesz közöttük.

Kerdes:Mennyi idöre van szüksege a szemelyautonak,hogy megelözzea teherautot ?

Mennyi a megelözött uthosszusag ?/Hogyan csinaljam meg ?


2011. okt. 2. 09:03
 1/2 BKRS ***** válasza:

1) mennyi utat tett meg mondjuk a szemelyauto eleje a teherautohoz kepest?

15+16+20+4m= 55m.


Mekkora sebesseggel ment a teherautohoz kepest?

27,7-19,4= 8,3 m/s


55m-t 8,3 m/s sebesseggel 55/8,3 = 6,63s alatt lehet megtenni.

Az elozesi ut az lesz amennyit a szemelyauto megtett elozes kozben.

6,63 masodpercig tartott az elozes, es 27,7 m/s sebesseggel ment az auto, tehat

6,63*27,7= 183,55m-t tett meg.

2011. okt. 3. 20:39
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szepen :)
2011. okt. 3. 21:38