Nem jön ki a megoldás, pedig szerintem mindent jól csinálok. Mi lehet a probléma? (matek-gyökvonás)


szóval: megoldottam a feladatot normálisan,de aztán az a baj,hogy a feladat megoldásánál a 2. tag is egyszerűsítve van,de ha már én egyszerűsítettem a 14-gyel utána már nem tudok mással!!!!!


szóval a tankönyvi megoldás:


30-18√2

és ha a 252-t is leegyszerűsíteném 14-gyel akkor lenne ez az eredmény.


2011. okt. 2. 10:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

a feladatot így oldottam meg:


(42√2)/(5√2+6)=(42√2)/(5√2+6)∙ (5√2-6)/(5√2-6)=(210√4-252√2)/14=30-252√2

2011. okt. 2. 10:12
 2/11 A kérdező kommentje:

ó,ez nem tud törtet idemásolni:S


pill és jön a kép

2011. okt. 2. 10:12
 3/11 A kérdező kommentje:

na itt van,így oldottam meg a feladatot:


[link]

2011. okt. 2. 10:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a nehezét jól csináltad meg, a végén a 252-t is el kell osztani 14-gyel, ahogy írod. (a+b)/c= a/c+b/c azonosságot kell alkalmzani, a végén azonban (a+b)/c=a/c+b -vel számoltál.
2011. okt. 2. 10:21
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm,hogy válaszoltál!!!++++++++++++


_____________


még egy kérdésem lenne:


itt miért kell abszolútértékjel?

[link]


órán azt mondta a tanár,hogy ha páros nem kell abszolútértékjel,

és ha páratlan akkor kell.

de mi a páratlan/páros?:D

2011. okt. 2. 10:40
 6/11 A kérdező kommentje:

vagy valaki elmagyarázhatná konyhanyelven,hogy mikor kell absz.értékjel és mikor nem,nem kell ilyen mindenféle definíciókat leírni:)


köszönöm szépen előre is:)

2011. okt. 2. 10:41
 7/11 A kérdező kommentje:

mármint na ,a megoldásra miért kell abszolútértékjel

|b+2|

2011. okt. 2. 10:44
 8/11 A kérdező kommentje:
ja,megvan,ÉRTEM:D
2011. okt. 2. 11:01
 9/11 A kérdező kommentje:

de az N-edik gyököseket nem értem,és nagyon rossz xD


szóval:-páros gyökkitevő esetén kell abszolútértékjel

-páratlan gyökkitevő esetén nem kell


de:


tizedik gyök alatt "a" a harmincadikon = |a^3| ide tettünk jelet,és páros volt a gyökkitevő.


tizedik gyök alatt "a" a negyvenediken = a^4 és ide meg nem tettünk.


nem értem:/

2011. okt. 2. 11:07
 10/11 A kérdező kommentje:
lehet hogy csak elírtam?:S
2011. okt. 2. 11:07
1 2