Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Bornemissza Gergely jellemzése...

Bornemissza Gergely jellemzése. Segítenétek annyiban, hogy valami vázlatfélét adtok?

Figyelt kérdés

bátor, találékony, oko, furfangos , hűséges...stb, de hogyan lesz ebből fogalmazás, ráadásul úgy, hoyg el kell képzeljük, mintha ismertük volna, szóval valami kerettörténert kell.

Elolvastam becsülettel, de egyedül nem tudom megcsinálni, anyunak sincs ötlete, pedig tud ilyenekben segíteni, de ezt régen olvasta.


2009. ápr. 28. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Az Egri csillagok főhőse Bornemissza Gergely, jobbágyfiúból lett deák, majd vitézhadnagy. A hétéves sovány, barna, félárva kisgyerek szegény jobbágycsaládból származott. Amikor Jumurdzsák elrabolta őket Vicával, ügyességének és szemfülességének köszönhetően tudtak megszökni a török táborból. Hírt vitt a törökökről, és így elhárította a faluját fenyegető veszélyt. Megismerkedett Dobóval, aki hősi példaképe lett. Török Bálint udvarába került, együtt nevelkedett a Török fiúkkal, megtanult vívni és apród lett. 1541-ben a törökök elfoglalták Budát, Török Bálintot a Héttoronyba bebörtönözték. Gergelyék ki akarták szabadítani a fogságból. A sikertelen útjuk során bátorság, hősiesség, leleményesség mutatkozik meg. Amikor a törökök Eger ellen fordultak 1552-ben, Gergely vitézeivel Dobóhoz sietett. Az ostrom alatt kitartással, vakmerősséggel, eszével, leleményességével szolgálta hazáját. Újfajta puskaport, különleges ágyúgolyót, robbanó fegyvereket, tüzes kereket szerkesztett, amelyek megrémítették és elpusztították a támadó törököket. Mekcsey szerint ő volt a furfang és minden találékonyság mestere, benne volt jelen a magyar ész.

Gergely romantikus és családszerető ember volt, a regény során beteljesült szerelmük Évával, majd küzdöttek fiuk visszaszerzéséért. Egyéniségében, jellemében a hazaszeretet és a szülői szeretet kapcsolódott össze.

2009. ápr. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
köszönjük, közbenmegírtuk, mert kellett kerettörténet- ez volt a gond, hoyg mitde végül azt írtuk, hoyg a dédi a temetőbe megy a Gergő sírjához és ott mesél ki volt ő... lehet, hoyg ez gyenge, meg meg sincs a sírja, de olvastuk a regényt és a jellemzés az ment. a dolgozathoz azonban ez nagyon jó lesz, köszi még egyszer.
2009. ápr. 30. 15:14
 3/22 anonim ***** válasza:
43%
01:18-kor kommentáló, köszi ezzel az életemet menteted meg :P :D
2011. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
hoigy kerül ide ez??? nem az én kérdésem
2011. máj. 27. 18:30
 5/22 anonim válasza:
34%
01:18-kor válaszoló!!! A jó Isten is megáldjon!!!! Ez a fogalmazás naon hasznos volt!!! Azu éltemet mentette meg!!!! :-*
2012. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
26%

nekem is ez a feladatom =)

én sem tudtam hogyan kezdjek bele de itt jó tanácsok vannak köszönöm =) :D

2012. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Botos Dobos válasza:
35%
Húú ez a kis szöveg jól jött a választól ha most nem írja le el se tom kezdeni az egészet NAGYON KÖÖSZIKEE:D :P ;)
2012. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 kockaarcos válasza:
35%
Nem rossz.:D Köszi. Sokat segített.
2012. máj. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
27%
01:18 as Kösz minden hálám a tied pár év mulva is :D :D!!!
2012. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
50%
Egy pár 6.-os dolgozatában ez a szöveg lesz :D Köszi, életmentő nekem is :D
2013. márc. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!