Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » (e^x-1) /5sinx deriváltja...

(e^x-1) /5sinx deriváltja e^x/sinx+5cosx vagy a sinx elé is kell 5?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 18:40
 1/8 A kérdező kommentje:
azt nem tettem h L'Hospital alapján, tehát külön-külön kell deriválni őket, és nem rendes tört összefüggés szerint :)
2011. okt. 7. 18:53
 2/8 BKRS ***** válasza:

(f/g)' = [ f'g - g'f ] / g^2


Az a -1 az ugye nem a hatvanyban van?

[(e^x)sin(x) - (e^x -1)cos(x) ]/[25sin^2(x) ]

2011. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 BKRS ***** válasza:

Ah, hatarerteket szamolsz,

akkor:

e^x / 5cos(x) -> 1 ha x -> 0

2011. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen most határértéket számolnék :) az ilyenek néha kicsit bekavarnak :) köszi :)
2011. okt. 7. 20:31
 5/8 bongolo ***** válasza:

Ne úgy gondolj rá, hogy törtet kell deriválni, csak a l'Hospital miatt máshogy, mint normálisan. Ez nem igaz.


A l'Hospital szabály azt mondja, hogy ha van egy 0/0 alakú tört, akkor annak határértéke 0-ban megegyezik a számláló és nevező deriváltjainak a hányadosával. (Erre most biztos azt mondod, hogy "igen, tudom", de abból, amit kérdezel, az derül ki, hogy mégiscsak keveredik valami benned.)


5·sin x deriváltja 5·cos x. Nincsen benne semmilyen sin+cos dolog.


Ja, lehet, hogy rájöttem, mit keversz össze. f(x)·g(x) deriváltjával kevered ugye? De ez nem olyan eset, mert az 5 nem függvénye x-nek. Ez simán c·f(x) eset, aminek deriváltja c·f'(x)


Ha tényleg ezt keverted, akkor az elején írt dolgokat tényleg lehet, hogy rendben érted, de most már úgy hagyom :)

2011. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A L'Hospitalt teljesen értem. Az utóbbival volt a baj, vmiért az 5-öt is függvénynek néztem, aztán rádöbbentem, hogy konstans, és a végén teljesen elbizonytalanodtam (tompa, kómás aggyal ezért nem jó matekozni, de muszáj volt elkezdenem, mert a héten zh). Már rég csináltam ilyet, az egyetemen meg csak ledarálják. Nem lennék azok helyében, akik nem tanultak középsuliban deriválni. Ja és köszi :)
2011. okt. 8. 09:50
 7/8 anonim ***** válasza:
te is ELTE fizikára jársz?
2011. okt. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
háááát nem teljesen. ME-GTK pénzügy :)
2011. okt. 9. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!