Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 9. -es földrajzban helymeghatá...

Simon Betti kérdése:

9. -es földrajzban helymeghatározás.!?

Figyelt kérdés

amatőr csillagászok chatelnek egymással.beszélgetésük részleteiből állapítsd meg, hogy melyikük hol vizsgálódik.

add meg a pontos koordinátákat ahol lehet nevezz meg egy közeli települést is!a számítógépek órái helyi idő szerint járnak a beszélgetést időrendben olvashatod.(Regulus tartózkodási helyét megadtuk)


23:59 - Altair- Hi gyerekek!akkor észlelünk? itt mindjárt éjfél van 1 perc és a horizontomon megjelenik a megbeszélt csillag.

00:16 - Regulus- Én már a horizonton való megjelenés óta figyelem a megbeszélt objektumot. Most keleten látom 4° magasan. Eddig annyit emelkedett.

00:02 - Gruis- Üdv skacok! nálam éppen 2 perce jött fel a horizonton.elég jól néz ki

00:07 - Altair- Draco-val mi a helyzet?

22:40 - Draco-bocs,8 percet késtem most léptem be...,nekem még így is 1 óra 20 perc mulva bukkanna fel a horizonton,és utána a magas fák takarásából is elő kell jönnie...

00:09 - Gruis- Draco, addig javasolj valamit te!

22:45 - Draco- Nálam zenitben látszik egy kettős csillag

00:14 - Altair- Várjatok utánaszámolok!!

00:15- Gruis- Nekem már megvan! kb. északnyugatra 40°-kal a horizontom felett

00:16- Altair-ok énis látom de a horizontom felett csak 25°-kal.hé gruis neked mi van a zeniteden??

00:17 - Gruis- Azt aligha tudom megmutatni neked...☺

00:34 - Regulus- Figyelj Altair!Ezt nézd meg! tőlem számítva északon 37° magasan mit látsz??

00:19 - Altair- Számolok..

00:22 - Altair- Az nekem a zenit...

00:39 - Regulus- Pontosan!És...?

00:24 - Altair - Pancser vagy, ott a világűr sötétjét láthatjuk!

00:41 - Regulus- Így van! te viszont egyre jobban számolsz.


Altair:

Regulus: Dzsibuti(Ádeni-öböl. Etiópia)

Gruis:

Draco:

kellene a szélesség hosszúság és a helység

előre is köszi


2011. okt. 9. 14:46
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!