Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell németül levelet írni?

Hogy kell németül levelet írni?

Figyelt kérdés

S.O.S. HOLNAPRA LEVELET KELL ÍRNOM, KÉRLEK AKI TUD SEGÍTENI SEGÍTSEN...PLS

Levelet kell írnom a barátomnak, hogy új lakásba költöztem és hogy ez nekem mennyire tetszik meg mennyire praktikus...a levélnek 80szavasnak kell lennie.

Aki tud segíteni kérlek írja le..magyarul is

Előre is NAGYON NAGYON SZÉPEN köszönöm a segítséget!


2011. okt. 11. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Képzelj el egy A4-es lapot.

Ezeken kb. így helyezkedik el a szabvány levél főbb részei:


(jobb oldalt a lapnak) Budapest, 2011.10.11

EGY SOR KIMARAD


Liebe Mari / Lieber Mark / Sehr geehrte Damen und Herren

EGY SOR KIMARAD


Ide jön a szöveg. Legyen bevezetése, téma kifejtés része és végül egy lezáró szakasza. A különböző szakaszokat egy sor kihagyással is megírhatod, tehát pl:

Bekezdés

(1 üres sor alatta)

Téma kifejtés

(1 üres sor alatta)

Befejezés, lezárás.


EGY SOR KIMARAD


Valami elköszönési formát is bevethetsz, hogy szívélyes üdvözlettel, vagy minden jót stb.


EGY SOR KIMARAD

Neved

2011. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Viszont megjegyezném hogy rühellem ezeket a szóhoz kötött levélírásokat. Most miért nem mindegy hogy mennyit ír a gyerek, ha jó az egész. Oké hogy tömören is meg lehet fogalmazni az egészet, de szerintem jobban kijön az egész, ha többet ír...
2011. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hallo, Mark!


recht vielen Dank für deine Mail, ich freue mich immer, wenn ich von dir höre.

Entschuldige mich bitte, dass ich mich so lange nicht gemeldet habe, aber ich hatte viel zu tun. Stell dir mal vor, ich bin in eine neue Wohnung umgezogen. Diese Wohnung ist viel größer als die alte und liegt ach der Schule näher. Ihre Einteilung ist sehr praktisch: Vati hat eine Arbeitszimmer und Mutti eine Waschküche.

Ich habe auch ein eigenes Zimmer, die Wände sind tapeziert und grasgrün. Ich mag mein neues Zimmer.

Wenn du mich im Sommer besuchst, kannst du es dir ansehen.

Was gibt es Neues bei dir? Wann beginnen die Herbstferien bei euch?

Schreib mir bald.

Viele Grüße

Feri


Valami ilyesmi. Rövid levélhez érettségin nem kell dátum, de ha írsz, jobbra fel!

2011. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, magyarul nem írtam le, remélem, érted. Nem csináltam túl bonyolultra. Ha esetleg túl sok szó lett (nem számoltam), hagyj ki belőle.:)
2011. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON

SZÉPEN KÖSZÖNÖM....ÉLETET MENTETTÉL:D

2011. okt. 13. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!