Kémia házi segítesz? : )

Figyelt kérdés

Két példát nem tudok megoldani az egyik.:

-Az elemek periódusos rendszerének segítségével írjátok le ,mennyi elektron találhatóva követező atomok elektronhéján:

- kálium

- szén

- foszfor

- klór


a másik példa.:

Írjátok fel,hogy azon elemek atommagjában hány proton van,amelynek protonszáma:

Z=18

Z=9

Z=24

Z=98


És még mielőtt valaki megkérdezné sajnos otthon nincs periódusos rendszerem és tudom kershetek az interneten is csak nem rég kezdük el tanuln és nem sokat értek belőle és nem nagyon igazodom el a periódusos rendszeren.


2011. okt. 12. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értem az ilyen emberek, mint te mit kezdenek majd az érettségin, ha még nem is kémiáról lesz szó. Egyáltalán nem is érdekel téged, hogy hogy kellene megoldani, hanem csak a megoldás. Egyébként kettőt leírok, a többit hasonló tematika szerint folytasd. És hagyjuk hogy nincs otthon periódusos rendszer, mert a fgv. táblában is van vagy 2, a kémia könyvek végén is van, no meg a neten fent van az is ami a kémia könyvekben, tehát nem értem ezt a "NEMIGAZODOM" el dolgot.


K: 1s2 2s2 2p6 | 3s2 3p6 4 s2

2011. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi..

hát ez van ezt kell szeretni amugy a jó ku.rva életbe is igazat megmondva egy ici picit sem igazodom el azon a micsodán amit írtál.:SS

2011. okt. 12. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyanítom, a kérdező hetedikes és úgy nem kell felírnod, ahogy az első válaszoló tette. :)

Így viszont ezek röhejesen egyszerű kérdések, mert:

1. protonszám=elektronszám=rendszám, tehát az elemek rendszámát kell megnézned

2. ezt nem is értem, hiszen meg van adva a protonszám

2011. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megnyitod a Wikipédiát, beírod jobbra fent a keresőjébe, pl. hogy kálium. A megnyitott oldalon jobb oldalon olyan, hogy „elektronok héjanként“. Itt a kálium esetében ez lesz kiírva:


2, 8, 8, 1


Ezeket a számokat összeadod, vagyis: 2 + 8 + 8 + 1 = 19 az elektronok száma. Amúgy ezt az értéket megtalálod jobb oldalt felül is: 19.


[link]

2011. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké..már kész,de amugy köszönöm már értem és 8-os vagyok :)
2011. okt. 14. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!