Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a megszemélyesí...

Mi a különbség a megszemélyesítés és az igei metafora között? és az megszemélyesítésnek számít hogy "felkel a Hold"?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 18:43
 1/6 BKRS ***** válasza:

A kerdes szerintem olyan mint az lenne, hogy mi a kulonbseg a gombolyu es a kek kozott.

Hat foleg az, hogy mas szempontu csoportositas szerinti kategoira. Lehet valami kek es gombolyu, aztan lehet kek esz szogletes, meg piros es gombolyu, stb...


Szofaj szerinti csoportositasban:

Igei metafora:

„Ezüst derüvel ráz a nyír

Egy szellőcskét és leng az ég”

„a hegyről hűvös éj csorog”

„sokszor harapta meg szavaival”

„Kis nyurga füst virágzik”


Főnévi metafora:

„emberhajó, vértenger”

„egyetlen szörnyeteg egér támadt, a korszellem”


Melléknévi metafora:

„Nap alattam, nap fölöttem,

Aranyos, tüzes felhőben,

Lenn a fénylő víztükörben”

„nedvesorrú kis rügyek”


Az osszekapcsolodas modja szerint csoportositva

- A metafora es alfajai (a belőle származó szóképek):

a szinesztézia, a megszemélyesítés, az allegória és a szimbólum.

- A Metonimia: névátvitelen alapszik, a név térbeli, időbeli, anyagbeli érintkezésen vagy ok–okozati kapcsolaton keresztül más jelentést vesz fel.

2011. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon örülök hogy mindezt megosztottad velem, de nem épp erre voltam kíváncsi. de biztos én kérdeztem rosszul: szóval hogyan tudom megkülönböztetni az igei metaforát a megszemélyesítéstől? (tudom hogy van olyan szókép ami egyszerre mindkettő, de én nem ezekre gondoltam)
2011. okt. 15. 13:27
 3/6 anonim válasza:

Megszemelyesites: Szokep, amely elettelen targyat, termeszeti jelensegeket vagy elvont fogalmat emberi tulajdonsaggal ruhaz fel.

Metafora: Koltoi kep, amely egy dolgot egy masik dologgal azonosit valamilyen kozos tulajdonsag alapjan.

2011. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Es amugy igen, megszemlitesnek szamit.:)
2011. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
*megszemelyesites
2011. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. okt. 20. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!