Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Letudnál nekem fordítani...

Letudnál nekem fordítani angolról magyarra egy mondatot?

Figyelt kérdés

Van egy mondat amit végül is le tudok fordítani de nem magyarosan. Ehhez kérnék egy kis segítséget.

More than 300 languages are spoken by the people of London, and it has 50 nationalities with population of more than 10,000. Magyarul:

Több mint 300 nyelven beszélnek a londoni emberek és 50 nemzetiség lakossága több mint 10ezer. Inkább a mondat 2. fele az amiben nem vagyok biztos, meg ami nem magyaros.

Köszönöm előre is.


2011. okt. 14. 12:55
 1/9 anonim válasza:
19%
angol magyar forditó: GOOGLEE
2011. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első rész az oké, a 2. részt talán úgy lehetne magyarosabban fogalmazni, hogy: "...lakossága több mint 10 ezer, mely 50 nemzetiségből tevődik össze."
2011. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A Google fordítót nem javaslom.


Ebben az esetben pl. ez az eredmény:


"Több mint 300 nyelvet beszélnek az emberek a londoni, és összesen 50 nemzetiségű lakosságának több mint 10.000."

2011. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs, kicsit hülyeséget írtam, a nemzetiségek lakossága több mint 10 ezer, de gondolom így is egyértelmű volt :D
2011. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Londonban több mint 300 nyelven beszélnek, 50 nemzetiségből tevődik össze és több mint 10 000 lakják.
2011. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt a 10 ezret hol írták? Mert nagyon nem igaz.
2011. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a HASZNOS válaszokat. (ebbe az első válaszoló nem tartozik bele -.-").

Üzenem neki: A google fordítóba szavakat jó beírni mert az "aránylag" helyesen fordítja. DE így is vannak olyan szavak amiket máshogy fordít. Ez tapasztalat és az angol tanárom is mondta. A mondatokról meg már ne is beszéljünk mert az úgy káosz ahogy van. Nem véletlenül írtam ki a kérdést úgyhogy jó lenne ha legközelebb magadnak megtartanád a véleményed és nem okoskodnál.

A többieknek nagyon, nagyon szépen köszönöm. Hálás vagyok. :)

2011. okt. 14. 14:02
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló nem láttam, hogy írtál. :)

De most válaszolok:

Ezt egy angol könyvben írták neve: New Headway. Oxfordi és nagyon jó könyv és meg is választották a legjobb angol tankönyvnek ezért díjat kapott. Az angol tanárom úgy magyarázta, hogy minden nemzetiségből vannak ott 10 ézren nem összesen. Tehát kb. 10 000-szer 50-en élnek összesen külföldiek (más nemzetiségűek). Ezért IS tettem ki a kérdést...

2011. okt. 14. 14:17
 9/9 A kérdező kommentje:
*****Ezért is tettem ki a kérdést mert valahogy a fordítás nem passzolt az igazi adatoknak megfelelően. ****
2011. okt. 14. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!