Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek példa: 3a2-3b2/2a2-4ab+2...

Matek példa: 3a2-3b2/2a2-4ab+2b2 (az ismeretlen után az négyzet) Hogy kel elindulni?

Figyelt kérdés
Egy kis seggítséget szeretnék kérni ehez, ötletem sincs sajnos. Több ilyen is van ezért kéne egy példa ami alapján elindulok.
2011. okt. 16. 20:51
 1/6 anonim válasza:
Az ilyenek miatt voltam én is mindig 2-es.:)Valahol mindig elcsesztem...
2011. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
a -4ab még a nevezőben van?
2011. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, 2a2-4ab+2b2 így néz ki a nevező
2011. okt. 16. 21:06
 4/6 anonim válasza:
uramatyám...valami egyszerűsítésre gondolok. tudod pl: (a-b)négyzet,de nem ugrik be sajna:( hányadikos tananyag?érettségire készülsz?mert akkor előkeresek egy pár füzetet és megpróbálom kikeresni:)
2011. okt. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ha még mindig alkalmas megoldom neked és ellesheted hogy kell csinálni
2011. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

először is a számlálóból ki lehet emelni a 3 -at mivel mind2 tényezőben szerepel igy lesz : 3(a2-b2)


a nevezőből kiemelhetsz 2 t igy lesz : 2 (a2-2ab+b2) a zarojelben szereplo tenyezok felismerhetoek,hogy ez az (a-b)2 nevezetes azonossag, tehat ugy allunj,hogy a szamlaloban van 3(a2-b2) a nevezoben pedig 2(a-b)^2 (azert irtam ^t,hogy nehogy leegyszerusitsd,az a negyzet )


szoval,a szamlaloban ezen belul van zarojelben egy a2-b2 ,ami ugyszinten nevezetes azonossag,megpedig (a+b)(a-b)


tehat ugy nez ki az egyenlet,hogy


3(a+b)(a-b) / 2(a-b)^2


(a-b) vel lehet egyszerusiteni igy lesz 3(a+b) / 2(a-b)

2011. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!