Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyest kaptam magyarból,...

Egyest kaptam magyarból, hogyan tudnám kijavítani?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem volt gondom a magyarral, mindig jó jegyeim voltak belőle. A tételeket is jövő héten dolgozom majd ki a felkészítő tanárommal (érettségi), és 5-t szeretnék. Most viszont kaptam egy 1-t és ez nagyon bánt. Előzmény: el kellett olvasni Az átváltozás c. művet és nem olvastam el. Foghatom arra is, hogy nagyon sok tanulnivaló volt, hogy nem voltam szombaton itthon, hogy jobban lekötött Móricz Árvácskája, a tény az tény: nem olvastam el. Az osztályból három emberen kívül senki nem olvasta el. Tanárnő ekkor berágott és azt mondta, hogy mindenkinek egyes jár ezért, valamint felemeli a ponthatárokat a következő dolgozatnál. Megkérdeztem tőle, hogy ha elolvasom a művet és írok egy olvasónaplót, valamint az előző kötelezőnek is leírom a tartalmát, a saját szavaimmal, amit elolvastam, akkor kihúzza-e az 1-t. Azt mondta beírja, de a továbbiakat majd meglátjuk. Itt mire utalhatott? Lehetséges arra, hogy ha tényleg megcsinálom, akkor esetleg nagy titokban kihúzza a rossz jegyemet? Mert valljuk be, nekem szokta csak megadni az ötösöket dolgozatnál, rajtam kívül pedig csak páran dolgoznak, ami azért elég gáz végzősként. A többiek mondjuk nem is érdekelnek, inkább foglalkozom a magam dolgával és maradok annál a kérdésnél, hogy hogyan javíthatnám ki ezt az egyest? Mert az az igazság, hogy magyar szakra készülök, nagyon szeretem a magyart, a legkedvesebb tárgyam, és nagyon bánt, hogy pont ezt a könyvet nem értelmeztem. Hiába mondja tanárnő, hogyha egy rossz jegyet kapunk, az még nem a világvége, hogy az számít majd, mit produkálunk érettségin, mégis annyira szomorú vagyok emiatt.. hogy ez az első egyesem magyarból... és tök rossz érzés..:(
2011. okt. 17. 19:18
 1/5 A kérdező kommentje:
U.i.: kérlek szépen ne azt mondjátok, hogy ne menjek magyar szakra az esetlegesen előforduló szóismétlések miatt, hogy büfészakma, és a többi, hanem a kérdésre válaszoljatok, mert ez nekem fontos. :)
2011. okt. 17. 19:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy pszichológust! Ennyit írni egy nyamvadt egyes miatt... Egyébként a magyar szak elvégzése után tényleg nem lesz könnyű állást találni. Jó, jó, szereted. De milyen munkát képzelsz magadnak?
2011. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szokták azt csinálni a tanárok, hogy nem húzzák ki egyből a rossz jegyet, mert azt egy-két jó húzással nem lehet jóvá tenni. Majd félévkor kell újra emlékeztetned erre és addig szívedet lelkedet tedd ki.

Sok sikert!

2011. okt. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BKRS ***** válasza:

Hat ha egyetemre mesz, akkor jobb ha hozzaszoksz, hogy a tanarok sokszor hisztis kedvukben akar utovizsgara is kivaghatnak ennel lenyegesen kisebb dologert is. Az egyetemi tanarok tobbsegevel ez nagyon ritkan fordul elo, de a legtobb embernek becsuszik egy-egy meg nem erdemelt utovizsga is. Ez egyszeruen resze az eletnek.

Gondolkodj el rajta mit jelent az egyes. Vizsga eseten azt jelenti, hogy ujra kell vizsgazni. Egy jegy eseten meg, hogy kell egy kicsit pedalozni, hogy felhozd az atlagodat. Az erzelmi reszet azt probald megszuntetni.

Kesobb amikor majd dolgozol, siman elofordulhat, hogy berobog a fonok mindenkit jol lebasz, aztan elrhoan mielott barki valaszolhatna, kifele menet jol bevagja az ajtot. Az erzelmi reszetol el kell vonatkoztatni, mert kulonben belebolondulsz. Vegig kell gondolni miert kaptad a rossz visszajelzeset, meg hogy akarsz-e egyaltalan javitani rajta es hogy mennyire surgosen. gondold vegig mit tudsz csinalni.

Irni egy olvasonaplot, az OK, azt meg tudod csinalni. Csinald meg. Az, hogy a tanar mit lep ra azt mar nem tudod befolyasolni. Ha bunko, akkor semmit. Ha nem bunko akkor meg ertekelni fogja. De ez mar nem a te dolgod.

2011. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bánomisén ***** válasza:
100%

"Azt mondta beírja, de a továbbiakat majd meglátjuk. Itt mire utalhatott?" Szerintem arra, hogy kijavíthatod, végülis hol van még a félév?


Egyetlen egyes nem a világ, mindenkinek becsúszik néha, ezen kár ennyit agyalogni.


Az Átváltozást viszont olvasd el, tök horror, végigborzongod az egészet, isteni! Rajtam a hideg futkosott, amíg olvastam, de nem tudtam letenni! (Mondjuk én eleve csípem F. Kafkát :-)

2011. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!