Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt hogy kell értelmezni?...

Ezt hogy kell értelmezni? (matematika)

Figyelt kérdés

Kérdés: Rajzolja meg derékszögű koordinátarendszerben a ]-1; 6] intervallumon értelmezett, x|-> -|x-2|+ 3 hozzárendelésű függvény grafikonját!


Azt értem hogy -1 és 6 között van az x vonalon de a másikat (x|-> -|x-2|+ 3 ) nem értem hogy mit értenek ezzel, ha valaki tudna ebben segíteni hálás lennék!


Nem magyar iskolában jártam és ilyet még nem láttam..


2011. okt. 20. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát konkrétan ez a függvény úgy van, hogy adsz x-nek egy értéket, és azt beírod a függvénybe és annak az eredménye megadja az y értékét. Ez a függvény egy "v" alakot formáz, ami 2vel megy balra az x tengelyen, 3al felfele az y tengelyen, és lefele néz. És ugye az adott x értékek csak az intervallumon belüli számok lehetnek.
2011. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 reptoid ***** válasza:

y= -|x-2|+3

így ismerősebb?

2011. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vagy így ismerősebb?

[link]

A számozás és a táblázat sorrendjében ábrázold füzetben a függvényeket! Figyeld meg minden görbénél, hogyan kaphatod meg az előzőből? ( Mi történt vele ? például kettővel eltolódott az x tengely mentén 2 egységgel)

2011. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ja értem már (azt hisszem)

én úgy tanultam hogy y=kx+m

szóval akkor y=|x-2|+3 y=-2x+3 lessz hogy én jobban értsem..

-2 az hogy mennyivel "ferde" a vonal, és m, hogy a "nullapontnál" hogy van az y vonalon.. bocs, nem tudok magyar mateknyelvet (még)

2011. okt. 20. 23:18
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem teljesen érted. Az y=kx+b alakú függvények képe egyenes. Az abszolút értékes függvények képe egy V betűhöz hasonló. Amiért a kettőt összekapcsoltad, hogy ez is két egyenesből áll, de "középen" meg van törve.

Azért csináltam az értéktáblázatot, hogy eleinte pontonként érdemes végig gondolni, ábrázolni és abból levonni a következtetést.

Kérdezz máskor is nyugodtan!

2011. okt. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jobban utána nézve, mégse értem :S
2011. okt. 20. 23:30
 7/12 A kérdező kommentje:

-|x-2|

úgy kell tekinteni mintha -(x-2), vagy valami teljesen más?


mikor x=0, -|o-2| =-2 -(0-2)->-0+2 kéne hogy legyen

de mikor x=1, akkor -1 az érték? itt meg -(1-2)->-1+2=-1 stimmel :S

2011. okt. 20. 23:37
 8/12 A kérdező kommentje:
a logikát nem értem benne...
2011. okt. 20. 23:41
 9/12 A kérdező kommentje:

kár hogy nem lehet szerkeztetni a már elküldött kommentet...


a -1 és 1 érték zavar össze...

-|x| mindkettönél -1

de -|x-2| az egyik nél -3 a másiknál -1

2011. okt. 20. 23:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy szám abszolút értéke önmaga , ha nem negatív ( 0 vagy pozitív ). Negatív szám abszolút értékét úgy kapom meg, hogy ellenkező előjellel veszem.

Ezt írtad:

"a -1 és 1 érték zavar össze...

-|x| mindkettönél -1"

Igen +1 -nek és -1 -nek az absz. értéke is +1, az előtte levő - jel miatt lesz mindkettő -1.

"de -|x-2| az egyik nél -3 a másiknál -1"

Igen: +1 -et helyettesítve x helyére: 1-2=-1, |-1|=1, az elől levő - jel miatt lesz -1.

Most -1 -et helyettesítve x helyére: -1-2=-3, |-3|=3, az elől lévő - jel miatt -3.

Így kellene minden pontot végig gondolnod.

2011. okt. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!