Hogyan kell ezt a kifejezést szummázni?


Örülnék ha le tudnátok írni az első pár xi tagot, nem nagyon értem ezt a szummázást.

[link]


2011. okt. 21. 16:55
 1/2 Smartguy86 válasza:

Az eredmény 0, nem?


Mert ilyenkor a páros és páratlan hatványok váltakoznak, -1 páros hatványai 1-et adnak, páratlan hatványai -1-et, tehát a végső szumma 0.

2011. okt. 21. 17:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Először X1 (i=1):

Ekkor 1-ig megy a k, vagyis X1=(-1)^(1+1)*V1=V1

X2-re: 2-ig megy a k, X2=(-1)^(1+1)*V1+(-1)^(1+2)*V2=V1-V2

és így tovább: X3=V1-V2+V3, X4=V1-V2+V3-V4 stb.


remélem érthető volt.

2011. okt. 21. 18:13