Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miről szól a Nagyenyedi két...

Miről szól a Nagyenyedi két fűzfa eleje?

Figyelt kérdés
Elolvastam az egész novellát, de az első kb. 5 oldalt nem értem. Utána már oké, de addig nem bírtam vele mit kezdeni. Van benne valami lényeg, amit dolgozatban szoktak kérdezni? Válaszokat előre is köszönöm!
2011. okt. 21. 19:33
 1/1 Beatrix.P válasza:
Az elejen elmondja hogy a kurucok labancok(egy nep) az enyedieket tamadtak. A ket kapitany aki a nepet vezette Trjtzigfritzih es Borembukk. Egy kollegium volt ahol fiuk voltak. Azt meseli az iro hogy a diakok nem volt szabad lanyokra gondolkozzanak csak tudomanyra. Majd bemutatja Gerzson professzor urt aki tanitja a diakokat. Majd a ket gyereket Zetelaky Jozsefet es Karrassiay Aront.Zetelaky nagyon szerelmes volt Klarikaban,a professzor lanyaba.Egy este egy verset irt neki es a rozsak kozott tette Aron segitsegevel.Majd reggel megtalalta Klarika es odaadta az apjanak. Klarika nagyon jol volt felnevelve,mindent megmondott az apjanak. Kb. ennyi van az 1-5 oldalban,persze nekem A4-es lapokban van ,de mindegy.
2012. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!