Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki Eurüklokhosz az Odüsszeiában?

Ki Eurüklokhosz az Odüsszeiában?

Figyelt kérdés
A 12. énekből kell vázlatot készítenem, és nem akarom elolvasni az egész könyvet, de többször is előfordul Eurüklokhosz, mint Odüsszeusz legénységének a szószólója, pontosan ki ő?
2011. okt. 21. 22:04
 1/4 bumbi02 ***** válasza:
44%
a neve Eurülokhoz, egy k van csak benne.. igazából a történetet tekintve teljesen mind1, legalább ennyire tisztába lehetnél a sztorival, az Odüsszeusz elég alap mű.
2011. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magyar Elektronikus Könyvtár (ingyenes, nem kell regisztrálni):


[link]


Letöltöd Word dokumentum formájában, a keresőbe beírod hogy: Eurübatész (nem ártott volna ha helyesen írod le, amúgy az Eurülokhoz sem adott ki találatot, gondolom ez a jó). Idézek belőle:


Válaszul erre eképen szólt leleményes Odüsszeusz:

„Úrnőm, szörnyü nehéz az ilyen nagy idő tovatűntén

emlékeznem: mert már húsz év telt el azóta,

hogy fölkélt útjára, hazám földjét odahagyta;

elmondom mégis, mint szívem festi elémbe.

Bíbor gyapjuköpenyt hordott fényes nagy Odüsszeusz,

kétrétűt: aranyos csat volt a köpenybe akasztva

kettős kapcsokkal, gyönyörű diszitéssel a lapján:

mellső lábaival foltos szarvast kutya tartott,

s marta a vergődőt; mindenki csodálta: aranyból

van noha mindkettő, ez fojtogat és harap egyre,

az pedig elszabadulni akar, vergődik a lába.

Láttam erősen csillámló ingét is a testén:

éppenolyan volt, mint száraz hagymának a héja.

Oly puha volt, és mint a nap, úgy ragyogott az a szép ing:

ó, be sok asszony is állta körül, bámulva csodálta.

Mást mondok neked én, te pedig vesd jól a szivedbe.

Nem tudom, ezt hordotta-e testén itthon Odüsszeusz,

vagy pedig egy társ adta-e néki, mikor kihajózott,

vagy vendéglátója, hisz oly sok volt a barátja

néki: akhájok közt mását sose könnyü találni.

Lám, adtam magam is kardot kettős köpenyeggel

néki, amely bíborszinü volt, és hosszu nagy inget,

s tisztesen indítottam el aztán, jópadu bárkán.

Ment vele egy hiradója; kevéssel volt csak idősebb:

erről is megmondom néked, hogy milyen is volt.

Válla kerek, haja göndörfürtös, barna a bőre,

Eurübatésznak hívták: őt kedvelte leginkább

minden társa között Odüszeusz, mert lelkük is egy volt.”

2011. okt. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BKRS ***** válasza:

Odusszeusz hajojan a visszuton Trojabol Odusszeusz helyettese, azt hiszem o a kapitany talan. Valahogy rokona is Odusszeusz felesegenek.

Kellemetlenkedo, gyava alakkent jelenik meg, aki probalja Odusszeusz ellen forditani a matrozokat.

Kirke nem valtoztatja disznova, mert bar neki kene a partra szallo csapatot vezetni, hatra marad, igy aztan o figyelmeztetheti Odusszeuszt a veszelyre. Amikor Odusszeusz elindul, hogy megmentse az embereit, nmem hajlando elvezetni Kirkehez es arra biztatja, hogy hagyja oket ott veszni, es inkabb menjenek tovabb.

Amikor visszaer Odusszeusz az embereivel, akkor Eurüklokhosz addig sertegeti, mig ossze nem verekszenek: Odusszeusz meg akarja olni, de a matrozok szetvalasztjak oket.


Kirke elmondta Odusszeusznak, hogy a nap isten szigeten ne nyuljanak az allatokhoz, Eurüklokhosz meggyozi a matrozokat, hogy Odusszeusz parancssa ellenere oljenek meg egyet es egyek meg. Ezert Zeusz vihart kuld rajuk, amiben a hajo elsujed, es Odusszeusz kivetelevel minden matroz ott pusztul, Eurüklokhoszt is beleertve.

2011. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BKRS ***** válasza:
Eurülokhosz a magyar irasmodja, Eurylochus a latin, a magyar forditasok kivetelevel a latint szoktak hasznalni, szoval ha keresed a szovegben, akkor ezen a ketton fogod megtalalni. (meg kellett keresnem a szovegben, en sem emlekeztem a magyar irasmodra)
2011. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!