Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Wolfram Mathematica függvényáb...

4k05 kérdése:

Wolfram Mathematica függvényábrázolásban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Kétparaméteres függvények ábrázolásánál nem tudom hol lehetne szabályozni a z-tengely nagyságát, tudniillik nagyon zavaró hogy egyes függvények alját ill. tetejét a program egyszerűen levágja, itt van egy példa:


[link]


2011. okt. 25. 01:48
 1/3 anonim ***** válasza:
bocsi csak kibicelek, mivel nem értek hozzá. szerintem azért vágja le mert a függvény túl meredek, és kilógna a világból ha megjelenítené, vagy annyira hosszúkás lenne, hogy a lényegi részek elvesznének. A z tengelyt sztem automatikusan állítja, úgy hogy a legtöbb lényegi rész legyen a monitoron. Ez szerény véleményem. Moha
2011. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bongolo ***** válasza:

Nem ismerem részleteiben a Mathematica-t, de rákeresve a PlotRange-t találtam, ami ilyet tud csinálni. Próbáld ki:


Plot3D[1/(x^2+y^2-1), {x, -5, 5}, {y, -5, 5}, PlotRange -> {0, 2}]

2011. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

bongolo!


Nagyon szépen köszönöm, pontosan erre gondoltam! Igen, ezzel a paranccsal tetszőlegesen állíthatom a z-tengely nagyságát, szuper!

2011. okt. 25. 19:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!