Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elektronleadás - kation? Hogy...

Elektronleadás - kation? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, elektronleadással pozitív töltésű kation jön létre, de miért? Nekem az lenne a logikus, hogyha leadás van akkor hiány lesz, vagy ilyenkor a protonok szempontjából nézzük?
2011. okt. 25. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha leadás van, akkor hiány lesz. Elektront adtunk le, ezért elektronból lesz hiány, azaz több proton lesz, mint elektron, azaz több + töltés, mint -, ezért az egész + töltésű lesz.
2011. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne viccelj ha egy negatívot kiveszek akkor a pozítív kerül túlsúlyba.
2011. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az atomokban egyenlő a protonok és elektronok száma, ezért semlegesek töltésileg az atomok. Ha lead egy elektront az atom, akkor eltávozik egy negatív töltés, megbontja a rendet és + töltést kap.

Pl.:

Na -> Na+ + e-

A nátrium atom egy elektronleadásával nátriumionokat képez.

2011. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már világos. Úgy értettem a hiányt, mintha pl egy kosárból kiveszel egy almát akkor eggyel kevesebb lesz, tehát hiány.
2011. okt. 25. 21:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem is rossz ez az almás példa, csak el kell nevezni az almákat negatívnak, a köztük/körülöttük lévő levegőt pozitívnak és feltételként meg kell adni, hogy a kosárban az almákból ugyanannyi van, mint a köztük/körülöttük lévő levegőből. Így már belátható, hogy ha egy almát(ami negatív) kiveszünk, akkor több levegő (ami pozitív) marad a kosárban, tehát a kosár tartalma pozitív lesz.
2011. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!