Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít az olvasónaplóban?

Valaki segít az olvasónaplóban?

Figyelt kérdés

Móricz Zsigmondtól a Légy jó mindhalálig a kötelező olvasmányunk. Öszi szünet utánra készkell lenni az olvasónaplónak. Még nemolvatsam ki végig, de majd kifogom. De a feladatok olyan értelmetlenek. Segitetek picit a válaszokban? Csak röviden, hogy miről irjak.

Na ittvannak a feladatok:

Keresd meg a fiktiv ( kitalált) történet életrajzi vonásait! Mi mindent használ fel az iró a regény megirásakor mintaként? ( 6-8 mondat)

Mikor játszódik a történet és mennyi időt ölel fel?

Mutasd be Nyilas Misi történetét: a, a kollégiumban

b, az osztályban

c, a felnőttek világában

( 8-8 sor mindegyikhez )


Készits szerkezeti vázlatot! ( 5 vázlatpont) a III.-at bőviteni kell

Milyen családokkal került kapcsolatba Misi? Mutasd be őket az alapján, ahogyan bántak vele ( 8 sor családonként )


Azonos-e Nyilas Misi vallomása az író írói hitvallásával? + indoklás ( 5-6 mondat )


Véleményalkotás + indoklás a műröl ( 8 sor )


2011. okt. 26. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod a könyvet, érteni fogod a kérdéseket.. mi lesz veled érettségin szövegértéskor?
2011. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó az éretsségi most 7.-es vagyok... Amugy még 1 fejezet hiányzik, már majdnem kiolvastam, és mégsem értek néhány kérdést. kértem segítséget hogy röviden miről irjak. Légyszi a kérdésre válaszolj. Amugy a véleményalkotásban meg ilyen fogalmazásokban sosem voltam jó. :S :)
2011. okt. 26. 14:38
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:

Ezeket nézd mg, hátha segítenek.

[link]

image.hotdog.hu/_data/members1/537/23537/doksi/zcsjxialbk.rtf -

2011. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :) sokat segitettél :) megy a zöld kéz :P
2011. okt. 31. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!