Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A felesleges zárójel egy...

A felesleges zárójel egy matematikai egyenletbe hibának számít?

Figyelt kérdés

Deriválásnál kitettem a szorzások köré a zárójelet, ami összetartozott, és amit + - választott el egy másik tagtól.

pl.(-sinx*3-1)+(1/x*e×)

Azt mondta a tanár, hogy felesleges zárójel is hiba, de mindenki más azt, hogy inkább legyen zárójel minthogy ne.


2011. okt. 27. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiba, áttekinthetőbbé teszi a leírást. Viszont ha a tanár annak veszi... Akkor hiba. Esetleg arra gondolhat, hogy nem vagy tisztában a műveletek precedenciájával.
2011. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom erre gondolt-e, amikor azt mondta felesleges, vagy, hogy olyanra, ha valaki rossz helyre teszi. Bár, ha ide sem kell, akkor lehet ez is rossz.? Nagyon sok múlik a dogán, és nagyon félek, mert ha emiatt nem javítja ki, nekem végem...:(
2011. okt. 27. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiba, úgy zárójelezel, ahogy akarsz, emiatt nem vonhat le pontot. (Nyilván nem az volt a feladat, hogy tüntess el minden felesleges zárójelet, vagy ilyesmi.) Egyetemi tanárok is sokszor használnak felesleges zárójeleket, vagy direkt, vagy a levezetésben elfelejtik elhagyni, stb., ez nem jelent semmi rosszat.
2011. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A zárójelekbe nincsen olyan hiba, hogy felesleges, különösen ha áttekinthetőségről beszélünk. Ezt sokszor alkalmazzák matematikában és fizikában.

De lehet olyan feladatot is csinálni, hogy maximum hány zárójelet hagyhatunk el, s mennyi ez, melyek ezek.

Viszont az sokszor zavaró tud lenni, hogy feleslegesen használunk zárójeleket. Van annak is egy határa.

2011. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!