Valaki megtudja nekem oldani ezt a 2 feladatot?


1. 16x-2y=7

az egyenes meredeksége: ?

az y tengelyt a köv. pontban metszi: ?


2. 2x²+19x+35=0

x1=? x2=? és x1=<x2


nagyon köszönöm, ha segít vki :)


2011. okt. 28. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

1.:

át kell rendezni, hogy y=ax+b alakú legyen, ahol "a" mutatja a meredekséget (=1 egység alatt mennyit változik a fv), illetve b megmutatja, hogy hol metszi y tengelyt.

Tehát:

16x-2y=7 /-16x

-2y=7-16x /:(-2)

y=16x-7

---> a=16 (ez a meredekség), b=-7, tehát a (0;-7) pontban metszi.


2.:

másodfokú egyenlet megoldóképlete megy? mert akkor sima helyettesítés:

x1,2 = -b+-négyzetgyök(b^2-4ac) törtvonal 2*a = -19 +- négyzetgyök(19^2-4*2*35) törtvonal 2*2 = -19 +- négyzetgyök(361-2660) / 4 --> négyzetgyök alatt negatív van, tehát nincs megoldás a valós számok halmazán.

Két kérdésem van: 1. nem írtál-e el egy előjelet? 2. hányadik osztály?

2011. okt. 28. 21:40
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

-2y=7-16x /:(-2)

a jobb oldalt elfelejtetted osztani :)

y=8x-3,5


Amúgy a meredekséget úgyis kilehet h m=-A/B =-()16/(-2))=8

az A és B a normálvektorok koordinátái, de ez itt nem lényeg

2011. okt. 28. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazad van, nem osztottam, köszönöm a javítást :-)
2011. okt. 31. 21:54