Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a tévézés előnyei és...

Mik a tévézés előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
Angolból fogalmazást kell írnunk. Ilyen alap dolgokat már beleírtam, hogy károsítja a szemet, ha sokat nézed, függőség, reklámok befolyásolnak, viszont modern, okosodhatunk belőle, híreket tudhatunk meg. Mik vannak még? Köszi.:)
2011. okt. 30. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Okosodni a tv-ből? Te jól vagy? Szerintem inkább butítja az embert a sok hülye "valóságshow". Oké, hogy minimálisan elvan vele az ember, de én inkább nézek egy jó filmet dvd-n, vagy letöltöm netről a kedvenc sorozataimat, mint hogy a tv-t nézzem. Az aktuális híreket pedig el is tudom olvasni akár az újságban, akár az interneten.

19L

2011. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hatással van a társas kapcsolatokra. Beszélgetés helyett tévézünk, a sorozatokhoz igazítjuk a napirendünket. Van olyan ismerősöm, akivel nem lehet időpontot egyeztetni, mert éppen mindig kezdődik valami a tévében.

Csökkenti a kreativitást, mert mindent készen eléd tesznek. ha például egy regényt elolvasás helyett inkább a tévében nézel meg, nem kell elképzelned a helyszíneket, szereplőket, mert a film készítői már megtették helyetted. Ezáltal a szókincsed is csökkenni fog.


A hírek (persze csatornától is függ)elég egyoldalú tájékoztatást adnak.

2011. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: Látszik, hogy nem szoktál tv-t nézni:D Miért, pl. a kvízműsorokból, vagy az Animal Planetből, National Geographicból nem lehet okosodni?:D Nem feltétlen gondolok itt a való világra, meg a jósda mesterre, vagy mi a szösz az, aki össze vissza hablatyol:D

Második: Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél:)

2011. okt. 30. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok ,szívesen. Ki nem állhattam az ilyen feladatokat, amikben 250-500 szóban kellett kifejtenem valamit idegen nyelven, holott magyarul is nyögve nyelősen tudtam csak összeszedni. De legalább belejöttem :) (Az idióta angol tanár képes volt megszámolni, ezzel telt el a fakt fele)
2011. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az elsőt megcáfolnám: valóban van igazság a butításban, de ezen felül rengeteg az ismeretterjesztő műsor is, csak a megfelelő adó kell hozzá
2011. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Iiigen, én is utálom az ilyen feladatokat, igaz nekünk csak 200 szavasat kell. Pont egyik órán erről beszélgettünk, hogy előbb meg kéne a gyerekeket tanítani gondolkodni, mi miért van, nem csak belevágni a dolgok közepébe, és feladni, és szegény azt se tudja mi van, bár sajnos a nagy többséget nem is érdekli, másról másolja le csak a dolgokat, és jó hogy nem tanulja meg a saját véleményét kifejteni. Mondjuk beszélek én, aki szintén nem tudja:D De én legalább nem másról írom le a házikat. Annak az angol tanárnak pedig jó sok ideje lehetett:)) Amúgy én is gondolkodtam rajta, hogy most vajon el fogja hinni, hogy kb. annyi, vagy megszámolja ő is?! Mert mondta, hogy érettségin vagy nyelvvizsgán nem nagyon szeretik ha kevesebb, vagy több..:/ Na mindegy, még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséged:)
2011. okt. 30. 23:13
 7/8 anonim válasza:
Te véletlenül nem a Somorjai Madách gimibe jársz/ jártál?
2015. jún. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem is emlékszem erre a kérdésre, itt nézegettem, hogy melyik az én válaszom, aztán rájöttem, hogy maga a kérdés az enyém.:D

Nem oda jártam, gondolom minden iskolában van ilyen, hogy egy adott témáról fogalmazást kell írni.:)

2015. jún. 7. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!