Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezek a részletek miért humoros...

Ezek a részletek miért humorosak Rejtőtől (konkréteat légyszi :D)?

Figyelt kérdés

A)

„Ámultan mentem mellette a lépcsőn…

A falak teljes nagyságában fényes, berakott kockákkal készült festmények. Mivel sokat forogtam jobb körökben, tudom, hogy az ilyen falfestményeket gobelinnek nevezik. A falból mindenféle világító karok álltak ki, és a mennyezetet domború virágminták díszítették, úgynevezett freskók. Ha ezek lehullanak, és piszkosak lesznek, akkor bármelyik múzeum magas árat fizet értük.”

B)

„– Négy év előtt törölték a hajóskönyvből. Miért?

– A révkapitány kigyulladt a jelenlétemben…

– Bántalmazta?

– Mindössze egy égő lámpát dobtam rá.

– Miért?

– Egészség elleni kihágással vádolt. Azt állította, hogy beteget hoztam a hajóra.

– És nem volt igaz?

– Alázatosan jelentem, nem vagyok orvos.

– De a révkapitány azt mondta, beteg az illető.

– De a révkapitány sem orvos.”

C)

„Mély lélegzetet vettem, amikor ismét megsimította arcomat a jóságos, délelőtti napfény…

És szabad voltam! Istenem, csak azt add, hogy soha többé ne kerüljek ide vissza. Haljak meg szabadon a sivatagban, vagy a tengeren, hideg, sós hullámokban, esetleg egy gyors sárgalázban (de, ha szabad választanom, mégis inkább a szabad ég alatt, és lehetőleg nem borús időben), csak ide ne kerüljek vissza, ahol hűvös tekintetű emberek kérdeznek homályos szobákban, és azután visszakísérnek a pincébe, arccal a fal felé…

Milyen boldogító, gyönyörű hang: egy villamos csilingel valahol a közelben…”

D)

„Nem vagyok babonás. Felvilágosult neveltetésem korán eloszlatta a boszorkányokban és kísértetekben hívő ember szellemi tévelygését. Nem vagyok egy cseppet sem babonás, pedig láttam egy ködös éjszakán Fekete Tomot, a fejetlen kapitányt, a hajóján. Ezzel a két szememmel láttam, még köszönt is nekem, udvariasan biccentett a puszta nyakával, és ennek dacára nem vagyok babonás.”

E)

„– Mi? – kérdezte Hopkins. – Ez a Senki Alfonz ritka fi ú…

– És én?

– Te egy marha vagy, hóóó…

Mit feleljek egy ilyen műveletlen alaknak? Hány iskolája lehet ennek?

Egy árnyas helyen leállította a dakari kenyeres-kocsit, és ment, hogy betegei számára diétás vacsorát lopjon valahol. (…)

Egyszer csak egy parasztruhás nő jön mellém. Valamelyik kantinosné lehetett…

– John… – súgta.

La Rochelle grófnő állt előttem.

– Drága – hebegtem meghatva, amikor végre szavakat találtam. A kezét szorongattam meghatottan.

– Csitt!... veszélyes játékba kezdtem magáért… – suttogta.

– Hogy tehette…

– Szeretlek…

Át akartam karolni szokott férfias, de gyengéd módomon…”

F)

„Olvasottságomat anyai ágon szereztem. A Genovéva című megható történet volt az első könyv, amelyhez hozzájutottam, és az évek során többször is elolvastam. Később a kezembe került a Gil Blas című munka, és a Sing-Singben tízszer is átfutottam Lohengrin, a hattyúlovag históriáját. Ez a mélyenszántó történet végképpen átformálta a gondolkodásomat, midőn megértettem a mű örök tanulságát: hiába titkolod a múltadat. A nő előbb-utóbb rájön, és te röpülsz, mint egy hattyú.”



2011. nov. 4. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A)

„Ha ezek lehullanak, és piszkosak lesznek, akkor bármelyik múzeum magas árat fizet értük.”


Mert a freskók értékét abban látta, hogy ezek olyasmik, amik akkor lesznek értékesek, ha majd lehullanak és piszkosak lesznek.


A gobelin az nem falfestmény. A látogató irtózatosan tájékozatlan volt, hogy még azt sem tudta, hogy valójában mi az a gobelin.

2011. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

B)

Egészben véve a válaszoló játssza a hülyét.

2011. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

C)

Már egy „kényelmes“ halál is jobb a számára (még azt is örömmel fogadja és képes jónak látni), ami egy perverz dolog, de még mindig jobbnak találja, mint élni, de rabságban.

2011. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

D)

„Nem vagyok babonás“. Ezt állítja, miközben arról beszél, hogy látta a kísértetet, vagyis Fejetlen Tomot. Namármost a babonásak azok, akik hisznek a kísértetekben, ill. állítják, hogy láttak is ilyeneket. Ő mindezek ellenére nem babonás, csak éppenséggel látta Fejetlen Tomot (a kísértetet).

2011. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

F)

Az életében többet nem olvasott ennél a két történetnél többet. Mivelhogy elolvasta őket és aztán a maga módján értelmezte az olvasottakat (más mondanivalót nem látott benne, mint amit leírt), gondolta, ebből áll az olvasottság mint olyan. Kb. ez olyan, mint aki el tudna tízig számolni és ennek az alapján matematikusi képzettséget vallana magáénak.

2011. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jajj úristen :D nagyon szépen köszönöm :)köszi köszi köszi sokat segítettél :))
2011. nov. 5. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!